Raynair zahájí lety do Arménie. V zemi toho můžete vidět opravdu mnoho

Autor:

Pokud hledáte pro svou dobrodružnou cestu něco nového, pak je Arménie tou správnou volbou. Nově se do země dostanete na 4 různých linkách letecké společnosti Raynair. Létat se bude z Říma, Berlina, Milana a Memmingenu. Všechny trasy začnou být platné do první poloviny příštího roku.

Arménie je možná pro mnohé cestovatele velkou neznámou, přesto může nabídnout opravdu mnoho. Výsadou země jsou středověké kostely a kláštery, které jsou tak rozptýleny po celé zemi. Další vyhledávanou atrakcí by pak mohla být okolní drsná krajina s vévodícími skalami. Vhodná je tak pěší turistika, avšak dají se zde pořádat i jiné outdoorové aktivity.

Mezi nejznámější středověký kostel jistě patří Geghard. Budovy jsou přímo vytesané do skály, což místu dodává jistý magický efekt. Ne nadarmo je kostel na seznamu světového dědictví UNESCO.

Další vaší zastávkou po Arménii by mohl být Noravank. Užít si zde můžete oranžové paprsky slunce, které zapadají nad dramatickými červenohnědými útesy, které obklopují kostelní budovy. Pokud vyhledáváte dobrodružství, pak se vydejte ke kostelu v Tatevu. Můžete si tu užít nejdelší lanovku na světe.

Samozřejmě byste zapomenout neměli ani na nejvznesenější město Arménie, kterým je Jerevan. Zde můžete obdivovat nejen architekturu tamějšího místa, ale také si užít poctivou dávku lenošení v některé ze zdejších kaváren nebo restaurací.

Až vás přestane bavit se válet, pak se můžete vydat třeba do Goris. Prozkoumat jeskynní systém města, které bylo vytesáno do měkkých sopečných skal a jistě je to něco, co uvidíte poprvé v životě. Máme tady něco i pro milovníky vína. Vinařská oblast se nachází v Areni. Víno se tu vyrábí už přes 6 tisíc let.

Jediné upozornění na závěr. Při svých toulkách Arménií to nebudete mít vždy jednoduché. Silnice jsou často rozbité a nebo úplně chybí. Stejně tak pokud neovládáte místní jazyk nebo ruštinu, budete mít občas problém se vůbec domluvit.

Zdroj informací: Raynair – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay