Prvomájová romantika aneb Letos trochu jinak

Autor:

Češi jsou v určitých věcech tradiční a je to dobře. Výjimkou tak není ani První máj. Ten má sice původní smysl v připomínce stávky amerických dělníků v Chicagu v roce 1886, ale tento den není jen svátkem práce, ale také především svátkem lásky. Ostatně pojďme si připomenou nejslavnější část lyricko epické skladby – Máj:

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.

Je to jeden z těch dní, kdy můžete potěšit svou drahou polovičku. Schválně, jak dlouho jste spolu nikde sami nebyli, protože děti, práce, únava, stres, peníze … dosadit si můžete jakýkoli důvod. Jak je známo, čas je největším lékem a také darem, který si mezi sebou lidé mohou dát. Nezáleží jestli tomu druhému přinesete obrovský puget růží nebo největší čokoládu na světě, to důležité vždy je a bude, že jste spolu – tady a teď.

Zatímco dřív se na prvního máje chodilo v průvodu, dnes už se oslavy svátku zamilovaných přeci jen trochu změnily. Loni jste se mohli vydat na několik míst po celé České republice, ale tento rok je přeci jen trochu jiný. Nečekají vás festivaly ani komornější procházky po plném Petřínu.

Za romantikou vyrazte raději někam mimo přeplněná místa a dodržujte rozestupy mezi ostatními. V lepším případě zůstaňte prostě doma a udělejte si hezký den tam. Ostatně, co je na tom uvařit oběd, který má ten druhý rád a následně si pustit film, o kterém jste už dlouho mluvili. Tak dnes nezapomínejte na to, že není důležité kde jste, ale s kým jste.

Zdroj informací: vlastní zamyšlení autora
Zdroj foto: Pixabay