Raynair zrušil poplatky za změnu letu

Autor:

Nízkonákladová letecká společnost zveřejnila oficiální prohlášení, že se vzdá další poplatků za změnu letu, pokud tyto letenky budou zakoupené na červenec nebo srpen. To umožňuje lidem zarezervovat si letní prázdniny s klidem v duši – umožní jim to určitou flexibilitu v cestování, pokud se jejich plány změní v důsledku koronaviru. Pokud se tedy vyskytne problém v cílové zemi a tedy zpřísnění opatření kvůli koronaviru, lidé si budou moci změnit datum odletu, a to až do 31. prosince letošního roku.

Změny data letu se musí týkat stejné destinace, kam měl být původní let vypraven. Nezapomínejte také, že každý cestující se musí na letišti podrobit měření teploty. Cestující i personál musí mít při letu nasazenou masku nebo roušku. Jídlo se bude prodávat pouze dopředu zabalené a s provedenou bezkontaktní platbou.

Na toaletu si už jen tak nedojdete – i tento úkon bude na vyžádání, neboť se u toalet nesmí tvořit fronty. Na některých letech budou muset cestující v letních měsících vyplnit formulář o svém pobytu v cílové destinaci – tedy, jak dlouho se v zemi zdrží a také adresu, kde budou přebývat. Od 1. července bude společnost vypravovat denně přes 1000 letů z celé Evropy.

Zdroj informací: Raynair – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay