S otevíráním hranic přibývá mezinárodních spojů FlixBusu

Autor:

Jednodušší cestování napříč Evropou, návštěva rodiny a přátel v zahraničí i první turistické výlety. Na většině evropských hranic dochází v polovině června k rozvolnění opatření a ukončování kontrol. Největší evropský autobusový dopravce FlixBus postupně obnovuje provoz mezinárodních linek. Od 18. června bude možné cestovat z Česka na Slovensko, do Rakouska, Německa, Polska, Chorvatska, Slovinska i Nizozemska. Další spoje má FlixBus v plánu přidávat v návaznosti na poptávku a prodeje stávajících spojů.

Již minulý týden ohlásil FlixBus zahájení prodeje jízdenek na první mezinárodní spoje na Slovensko, které mezi Košicemi a Prahou vyjely včera ráno. Na čtvrtek plánuje obnovit spojení do Bratislavy i dalších evropských metropolí ve větší míře.

„Na spuštění mezinárodních spojů pracujeme postupně. Pokud se lidé v létě k cestování vrátí a bude o mezinárodní spoje zájem, máme v plánu další destinace přidávat v návaznosti na poptávku a prodeje stávajících spojů,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Poprvé do Mnichova, několikrát denně do Berlína a Vídně

Mezi atraktivní destinace dostupné na přímém spoji z Česka od 18. června patří Vídeň, Drážďany a Berlín, kam budou autobusy FlixBus z Prahy jezdit několikrát denně. Každý den se zelenými autobusy dostanete z Česka do německého Lipska, Hannoveru nebo Essenu. Denně zastaví i na letištích Schwechat ve Vídni a Tegel a Schönefeld v Berlíně. Několikrát týdně jsou na přímém spoji z Prahy dostupné destinace jako Mnichov, Düsseldorf, Halle v Německu nebo Amsterdam v Nizozemsku.

Směrem do Polska začne FlixBus vypravovat spoje od čtvrtka každý den. Mezi nejvýznamnější destinace patří Varšava, Vratislav, Jelení Hora, Poznaň, Krakov, Gdaňsk, Gdyně nebo Lodž. Mezinárodní spoje do Polska pojedou z Prahy přes Liberec, Jablonec nad Nisou nebo Hradec Králové a Náchod. Přehled odjezdů jednotlivých spojů najdete na stránkách dopravce www.flixbus.cz.

K Jadranu už tento čtvrtek

FlixBus jako první linkový dopravce vyšle své autobusy do Chorvatska. Nabízí dva spoje denně, první autobus vyjede z pražského nádraží Florenc příští čtvrtek v 8:50 a zastaví ve Vídni, slovinské Lublani a v Chorvatsku v Opatiji a Rijece. Druhý spoj jede přes noc, vyjíždí z Berlína, v Praze staví v 21:20 a dále pokračuje na Vídeň, Maribor, Záhřeb až do Rijeky. V opačném směru odjíždějí spoje z Rijeky do Prahy v 7:20 a 21:15 hodin. Cena jízdenky je dynamická, roste spolu s obsazeností spoje, ale začíná na 879 Kč.

Preventivní bezpečnostní opatření na palubách autobusů FlixBus

S obnovením provozu dálkové autobusové přepravy souvisí i zavedení zvláštních bezpečnostních opatření. Na palubách zelených autobusů stále platí povinnost cestovat s rouškou a před nástupem na palubu si dezinfikovat ruce.

Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace.

Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách a cestující jej dostávají spolu s potvrzením rezervace jízdenky přes webové stránky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Opatření zavedená FlixBusem přesahují zákonné požadavky, společnost i tak nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

Zdroj informací: FlixBus – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay