Tunisko se otevře na konci června

Autor:

Naděje na záchranu léta u moře znovu ožívá. Oblíbená destinace Čechů se znovu otvírá 27. června, a to pro všechny mezinárodní cestující včetně Britů. Příští týden také budou zveřejněné podmínky pro vstup do země.

Tunisko se jeví jako vhodná země pro návštěvu, protože od 2. června v zemi nebyl zaznamenán žádný výskyt virové nákazy koronavirem. Ve středozemí se také jedná o jednu ze zemí s nejméně nakaženými. Ministerstvo cestovního ruchu zavedlo protokoly, které certifikují podniky související s cestovním ruchem – to se tedy týká hotelů, restaurací, muzeí a zábavných center.

Ubytování v hotelu bude povoleno na 50 % kapacity hotelu a zároveň hotelovým hostům bude kontrolována teplota, která nesmí přesáhnout hranici 37,9 stupňů. Roušky nebo masky jsou povinné pro personál ve vnitřních prostorách, stejně tak i pro samotné hosty. Všechny předměty, kterých se hosté často dotýkají jsou dezinfikovány.

Ekonomika země je silně závislá na cestovním ruchu. Odhaduje se, že vzhledem k okolnostem kolem pandemie, by mohla poklesnout o 7 %. Což je nejvyšší procentuální pokles od doby, kdy se Tunisko stalo nezávislým na Francií – tedy v roce 1958.

Zdroj informací: Tuniský národní úřad pro cestovní ruch – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay