Řím zvažuje regulovaný přístup turistů k fontáně di Trevi

Autor:

Řím se potýká s velkým množstvím turistů, kteří si ve městě dělají co chtějí, nehledě na následky. Město, proto zvažuje další opatření, kterými by zredugoval příval turistů u svých památek. Situace je taková, že se přes den k fontáně skoro ani nedostanete, v noci nebývá situace lepší. Turistů přibývá a památkám to ubližuje.

Fontána di Trevi byla postavená v 18. století a jedná se o největší barokní fontánu v Římě. Bohužel se také jedná o jednu z nejvyhledávanějších a pro turisty nejoblíbenější turistickou atrakci. Řím každoročně navštíví více jako 20 milionů turistů, lze si snadno spočítat, jaká část navštíví právě zmiňovanou fontánu.

Problém spočívá v tom, že fontána se nachází naproti náměstí Piazza di Trevi a velké množství turistů tak zapřičiňuje „zácpu“, lidé se tak k fontáně dostávají pomalými krůčky a navíc je prostor kolem fontány stále zaplněný. Fontáně tak škodí i turisté, kteří na ní posedávají. Římská radnice se bude zabývat opatřením, které bude regulovat příval turistů.

Jeden z hlavních bodů opatření by měl spočívat v ochranné bariéře kolem fontány, aby neukáznění turisté nemohli sedět na mramoru nebo skákat do vody, což je přísně zakázáno. Současně se bude regulovat počet turistů na náměstí. O to se budou starat policisté umístěni ve všech pěti přístupových ulic na náměstí.

Cílem opatření bude nejen chránit historickou památku, ale také samotné turisty. Stejně tak by se měl snížit počet krádeží, díky menšímu množství lidí na jednom místě.

Zdroj informací: Lonely Planet, The Local Italy
Zdroj foto: Pixabay