Rovaniemi : Na návštěvě u Santy Clause

Autor:

Štědrý den nás čeká ani ne za měsíc. Sta tisíce děti po celém světě věří, že jim dárky přinese kouzelná nadpřirozená bytost. U nás je to Ježíšek, jinde zase Santa Claus. Traduje se, že takový Santa bydlí za polárním kruhem, kde je ta největší zima a na nebi hraje všemožnými barvami polární zář. Ve stodole spořádaně čekají jeho sobi v čele s Rudolfem. Kde ale takový Santa žije doopravdy?

Je to v Laponsku, které se nachází ve Finsku, v té nejsevernější části země. Tak si sebou nezapomeňte přibalit sněhule a pořádně teplou bundu, budou se hodit, zejména teď v období zimy. Rovaniemi se tak stalo oficiální místem domova Santy Clause, dokonce se nachází pouhých 5 kilometrů od polárního kruhu.

Santova vesnička není jentak ledajaké místo. Zažijete tu mnoho dobrodružství a zábavy. Dokonce se zde můžete nechat ubytovat v dřevěných chatách se soukromou saunou. Pro ty odvážnější se nabízí přenocování v iglú.

Co vám vesnička nabídne? Můžete se zajít podívat do Santovy pošty, kde se pečliví elfové probírají hromadou přáníček k Vánocům, a dokonce si odtud můžete také poslat přáníčko (pohled) opačným směrem, a to domů s pravou polární známkou. Pokud se vydáte do vesničky od listopadu, pak na vás čeká otevřený magický park, který můžete navštívit až do ledna. Park nabízí nejrůznější vyžití, jako je krmení sobů, projížďka na zimním skútru, procházky po kraji nebo návštěva farmy s husky.

Nezapomeňte se také stavit v místní restauraci a ochutnat laponské speciality. V obchodě si kupte suvenýr a nezapomeňte se vyfotit před Santovo domem. Samotné focení se Santou Clausem je zpoplatněno, ale můžete ho navštívit v jeho kanceláři, kde se schovává před elfy. Povědět mu svoje přání a užít si nezapomenutelný vánoční zážitek.

Zdroj informací: Lonely Planet, Visit Rovaniemi
Zdroj foto: Pixabay