Senioři budou mít do konce roku vstup na Pražský hrad zdarma

Autor:

Vladislavský sál, Zlatá ulička a další místa na Pražském hradě budou nově zpřístupněna seniorům od 70 let zdarma.

Zrušené vstupné pro seniory bude platit od 1. listopadu do 31. prosince 2022. „Musíme myslet na naše starší spoluobčany, na které nejvíce dopadá současná těžká ekonomická situace. Vnímáme nejen ekonomický tlak, kterému jsou vystaveni, ale i jejich nejistotu a obavy z budoucnosti. Pražský hrad je místem, kde jsou vždy vítáni. Vstup zcela zdarma bude do základního návštěvnického okruhu a do výjimečné expozice Příběh Pražského hradu,” uvádí vedoucí KPR Vratislav Mynář.

Na pokladně Pražského hradu stačí předložit pouze platný doklad s datem narození. „Vstup pro návštěvníky od 70 let zahrnuje Starý královský palác, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a Baziliku sv. Jiří. Součástí je i stálá výstava Příběh Pražského hradu s řadou vzácných a originálních exponátů,” vysvětluje Jan Novák, ředitele Sekce administrativní KPR.

Kromě seniorů, kteří budou mít do konce roku vstup zdarma, mohou slevy na vstupném využít i jiné skupiny návštěvníků. Zdarma se na Pražský hrad podívají i děti nebo držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Slevy na vstupném pak platí pro mládež od 6 do 16 let, studenty do 26 let a seniory od 65 let.

Zdroj informací: Pražský hrad, Kancelář prezidenta republiky
Foto: Pixabay