Cestování podle horoskopu: Kam by měli vyrazit odpočívat zrozenci ve znamení Štíra

Autor:

Štíři jsou nejintenzivnějším znamením zvěrokruhu. Lidé narození v tomto znamení jsou v hlubokém kontaktu se svými emocemi, intuicí a kreativitou.

Zbožňují místa, kde mohou prozkoumávat svůj vnitřní vesmír, celá jejich bytost rezonuje v posvátných prostorech. Svoji spiritualitu ale rádi rozvíjejí i na místech, kde mohou pocítit úchvatnou sílu přírody. Podobnou, která dřímá v jejich nitru.

Island

Island je ideální destinací pro nekonvenční cestovatele ve znamení Štíra. Tajnosnubný Island se svou nezaměnitelnou atmosférou Štíry prostě uhrane. Je jednou z nejsurrealističtějších a nejvelkolepějších zemí na světě. Nachází se v blízkosti polárního kruhu a nabízí úžasně dramatickou krajinu a exotické přírodní úkazy. Štíři tu – jakožto vodní znamení – budou ve svém živlu. Voda tu dominuje a čaruje ve všech skupenstvích a podobách.

Co určitě nevynechat? Je toho opravdu spousta: Maximálně fotogenické ledovcové jezero Jökulsárlón, jehož plovoucí kry se bohužel postupně rozpouštějí, neméně instagramově půvabný mys Dyrholaey, který můžete znát ze seriálu Hra o trůny, nebo třeba oku lahodící hory strmé hory Eystrahorn a Vestrahorn nebo turisticky až přetížené hory Kirkjufell a Kirkjufellsfoss.

Scenérie jako z pohádky lákají nejen turisty, ale i filmové tvůrce a následně pak díky tomu další turisty. Vodopád Skogafoss si zahrál ve filmu o Thorovi i v seriálu Vikingové. Když budete ve správný čas na správném místě, odmění vás i duhou. Ve filmu Prométheus se objevil vodopád Detifoss. Za návštěvu rozhodně stojí například i „vodopád bohů“ Goðafoss, kde se zpečetilo užívání křesťanství na Islandu, nebo třeba vodopády Gullfoss, které jsou údajně krásnější než Niagárské vodopády v Americe. Zajeďte si i k „elfímu“ vodpoádu Dynjandi, největšímu islandskému vodopádu, který připomíná splývající svatební závoj. Z „vodních atrakcí“ navštivte určitě i horký tryskající pramen Geysir, krerý dal jméno všem gejzírům světa nebo horké prameny (tzv. hot poty) na řece Reykjaladur.

Zajeďet si i do přístavního městečka Húsavík, odkud se vyráží na pozorování velryb. Najdete tu i krásný dřevěný kostel a několik muzeí. Za návštěvu stojí i romantická vesnička Seydisfjördur s barevným chodníkem vedoucím ke kostelu. Trajektem se pak odsud dostanete na Faerské ostrovy.

Ubytovat se můžete například v hotelu Lighthouse-Inn v Garduru, 11 kilometrů od Keflavíku (kde je i letiště). Nádherný, dřevem obložený hotel, nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma, zahradou se slunnou terasou a výhledem na moře a dva romantické majáky. Pokoje jsou tu prostorné a postele nadmíru pohodlné. Ráno se podává úžasná anglická/irská snídaně s bohatým výběrem. K odpočinku můžete využít společný lounge. Odsud se bude na dobrodružné výpravy po Islandu vyrážet skvěle.

Bad Leonfelden, Rakousko

Jen pár kilometrů od českých hranic čeká na Štíry místo, které oplývá magickými schopnostmi. A to Štíři mají tuze rádi! Ve vyhlášeném lázeňském středisku se léčí tělo, ale pookřeje tu i duše. Najdete tu vzdušné, Knappovy a slatinné lázně, které používají rašelinu přímo z okolních slatinných lesů, ale i kouzelnou přírodu. Že svěží vzduch okolo Bad Leonfeldenu má blahodárné účinky, je známo od nepaměti. Turistické stezky i cyklostezky křižující kopcovitou krajinu Mühlviertlu nabízí nejen pobyt na léčivém čerstvém vzduchu, ale i čarokrásné výhledy do krajiny.

Projděte si naučnou Stezku slatinným lesem Steinwald, která přibližuje léčivé účinky zdejší rašeliny. Cestou narazíte na fascinující kamenné formace, z nichž nejznámější je obří kamenný hřib. Určitě cestou najdete i nějaké živé. Za ještě lepšími výhledy pak vystoupejte na vrchol hory Sternstein. Z kamenné rozhledny uvidíte až na Alpy nebo Lipno a Temelín. A pokud sem vyrazíte až po první sněhové nadílce, skvěle si tu zalyžujete. Nahoru vás vyveze kabinová lanovka, sjezdovka je vhodná i pro děti a začátečníky. V okolí se i výborně běžkuje.

Nemusíte se ale pořád jen toulat přírodou. Na své si tu přijdou i milovníci tradic a také sladkostí. Modrotisková dílna Wagner dodnes barví plátno ručně pomocí dřevěných forem namáčených v indigové modři, říká se jí „modrý zázrak“. Dobroty od Kastnera pak mají tradici dlouhou už 450 let. Perníky, sušenky, oplatky a cukrovinky odsud nemají konkurenci. Zdejší tovární outlet vám zajistí dokonalé suvenýry. A v Perníkovém světě, Lebzeltáriu, si můžete lahodný perník dokonce sami vyrobit. V budově bývalé farní školy nedaleko náměstí najdete nejstarší školní muzeum Horního Rakouska, které vám nabídne poutavou pouť do historie vzdělávání od dob Marie Terezie až po současnost. Mají tu dokonce i školní vězení. Díky audioprůvodci v češtině vám neunikne spousta zajímavých informací.

Jako základnu pro vaše výlety můžete zvolit třeba Hotel & Spa Bad Leonfelden Falkensteiner. Hotel pouze pro dospělé, který leží v srdci přírody nabízí dech beroucí výhledy na rozlehlou malebnou krajinu rakouského Mühlviertelu. Když se rozpustí mystická podzimní ranní mlha, nekonečné procházky a spousta dalších aktivit (jóga, cyklistika, neomezené bezplatné green fee na golfovém hřišti a mnoho dalšího) neustále napjaté Štíry krásně uvolní. Jejich „vodní obsesi“ dokonale uspokojí zdejší lázně Acquapura o rozloze 2500 m² s rozsáhlými vodními světy, saunami a oázami klidu.

Neapol a okolí, Itálie

Štíři milují autenticitu a tady se jí nabaží do syta. O Neapoli se říká, že je špinavá. Ale je „umazaná“ životem a nudit se tu rozhodně nebudete. Neapol vám připraví spoustu intenzivních a pohlcujících zážitků. Co byste neměli propásnout?

Určitě prozkoumejte zdejší památky. Ve městě najdete stovky historických kostelů. Ústředními jsou Neapolský dóm, známý také jako Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a Katedrála svatého Januaria, patrona města, jehož ostatky a ampule s krví jsou zde uloženy. Nevynechejte ani slavný hrad Castel dell’Ovo (Hrad Vejce) nebo třeba klášter svaté Kláry a hlavně nedaleký kostel Gesù Nuovo. Jeden z nejkrásnějších kostelů v Neapoli vás ohromí svým interiérem, například 70 bustami světců obsahujících jejich ostatky.

Co si rozhodně nesmíte nechat ujít, je Kaple Sansevero s plastikou Zahaleného Krista z roku 1753. Nad dílem sochaře Giuseppa Sanmartina vám spadne čelist až ke kolenům. Vaší další zastávkou může být například Národní archeologické muzeum napěhované památkami z vykopávek v Pompejích a Herculaneu, můžete navštívit i krásnou moderní galerii Museo d’Arte Contemporanea Donnaregina (MADRE). Pokochat se ale můžete i v metru. Linea 1, trasa, které se říká také ArtMetro, je plná umění. Některé stanice jsou samy o sobě uměleckými díly, stejně jako Neapol samotná.

Okolí Neapole nabízí další perly. Nelze nevzpomenout nedaleké Pompeje a turisticky méně vytížené Herculaneum, kam vás za pár euro doveze pravidelný vlakový spoj, podřimující Vesuv, na nějž částečně můžete vyjet autobusem, který připomíná obrněný transportér, nebo rozkošné městečko Sorrento v Neapolském zálivu, kde se chlubí svými schopnostmi intarzie, ručně malovanou keramikou i limoncellem z místních obřích citrónů. Zajeďte si i do blízkého Valle dei Mulini neboli Údolí mlýnů. Stojí zde 25 mlýnů ze 13. století.

Neapolský záliv skýtá i další potěšení pro oči i duši. Ať už je to malebný sopečný ostrov Ischia nebo pitoreskní Procida, nebo třeba přenádherný, aut prostý ostrov Capri s úchvatnou Modrou jeskyní. Cesta podél Amalfského pobřeží je pak jedním z nejkrásnějších zážitků, které může evropský kontinent nabídnout. Nejen krásou člověk je živ, proto ochutnejte pořádně nakynutou a hutnou pizzu se šťavnatou náplní. Zajděte si na ni do legendární pizzerie Da Michelle nebo proslulé pizzerie Sorbillo. Synonymem Itálie je i dobré kafe. Dejte si ho v proslulé kavárně Caffè Mexico nedaleko Piazza Dante.

Ubytovat se můžete třeba v krásném, čistém a elegantním hotelu Quatrum Napoli přímo v historickém centru Neapole, jen 500 metrů od výše zmiňované Kaple Sansevero. Každé ráno se podává skvělá snídaně formou bufetu. Letiště je odsud vzdálené 4 kilometry a hotel zajišťuje i placenou dopravu odsud a zpět při odletu. Stačí jen zažádat při rezervaci. Zdejší personál je velmi milý a vstřícný a váš pobyt v Neapoli se vám bude snažit co nejvíce zpříjemnit.

Zdroj informací: TRM International
Foto: Pixabay