Seznam zemí, kam můžete vycestovat a co k tomu potřebujete

Autor:

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří nevydrží doma ani vteřinu a rádi by vycestovali do zahraničí, pak vám přináší přehledný seznam zemí, do kterých můžete přicestovat jen tak, nebo kde bude potřeba mít negativní test.

Už je to rok, co se potýká celý svět s nákazou koronaviru. A dle všeho to ještě nějakou dobu potrvá, opatření se různě zpřísňují a rozvolňují, jenže co dělat, když chcete vyrazit za teplem? Kam můžete vyrazit a kde se budete cítit bezpečně? Podíváme se na to.

Vycestování bez testu

Existuje skutečně jen pár výjimek, kam můžete vycestovat bez nutnosti podstoupit PCR test. Mezi takové země patří Lucembursko a Bulharsko. Vydat se můžete i do následujících zemí, s tím rozdílem ale, že při návratu domů bude test potřeba. Jedná se o tyto země: Černá Hora, Srbsko, Švédsko, Polsko, Jamajka a například ještě Kostarika.

Vycestování s testem

Většina zemí, ale bude požadovat pro vstup do státu negativní PCR test. Stejně tak při návratu domů, budete potřebovat další test nebo podstoupit 14denní karanténu. Země, kam s testem můžete cestovat jsou následující: Chorvatsko, Itálie, Malta, Řecko, Turecko a nebo třeba Španělsko. Ze států za velkou louží jsou to pak třeba Ekvádor, Bolívie, Panama a nebo třeba Peru. Vydat se dá s testy i do Afriky, kam můžete zavítat například do Keni, na Kapverdy, do Egypta nebo například Maroka. Ani Asie není odstřihnutá úplně od světa a pro mezinárodní cestovatele a navštívit tak můžete například Maledivy nebo Dubaj.

Kam nelze cestovat

Existují stále státy, které se zcela pro mezinárodní turisty uzavřeli, a tak zatím neexistuje možnost, že byste se dostali přes hranice. Jedná se o tyto státy: Thajsko, Velká Británie, USA, Kanada, Japonsko nebo Filipíny.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Michaela Rubešová