V Egyptě se plánuje postavit vysokorychlostní trať, která propojí Rudé moře a Středozemí

Autor:

Egypt se možná stane brzy novou zemí budoucnosti. V příštích letech se plánuje postavit železniční trať o délce 1000 kilometrů, která propojí obě moře.

První úsek, který bude dlouhý 460 kilometrů, propojí města El Alamein na středomořském pobřeží a Ain Sokha. Vysokorychlostní vlak bude projíždět 15 stanicemi, včetně nového administrativního hlavního města, které zatím nemá jméno. Toto město se staví od roku 2015 a nalézá se asi 50 kilometrů od Káhiry. Cílem je ulehčit pravému hlavnímu městu a přesunout tak státní správu a administrativu právě sem.

Stavba tratě by údajně měla být dokončena už za dva roky. O její výstavbu, včetně udržování, se postará německá společnost Siemens. Společnost slibuje účinný železniční systém a zároveň zaručuje dostupnou, čistou a spolehlivou dopravu pro všechny obyvatele.

Přestože Siemens přinese modernizaci na trať, byl to právě Egypt, který měl v Africe vůbec první vlakovou síť už v 20. století. V současné době se v zemi nachází více jak 5 tisíc kilometrů tratí. Ty spojují všechna velká města v Egyptě. Bohužel ale údržba tratí je nákladná, a tak je místy opravdu nebezpečno, o čemž vypovídá ročně několik smrtelných nehod vlaků. Dobrá zpráva ale je, že tamní vláda má v úmyslu nakoupit z Ruska nové vlaky, a tak zmodernizovat vozový park.

Zdroj informací: Siemens
Zdroj foto: Michaela Rubešová