Sierra Nevada se v brzké době stane cílem dobrodružných turistů

Autor:

Pohádkově zbarvená krajina Kalifornie může lákat na epické výhledy a zážitky. Oblast nabízí dlouhé pobřežní úseky, prastaré sekvoje, ale také pouštní oblasti i vyspělá města.

V severovýchodní části státu se pracuje pilně na nevšedním projektu, jehož prvních pár desítek kilometrů se otevře už příští rok. Celé to je o vybudovaní stezky, která po celkovém dokončení bude mít více jak 900 kilometrů. Stezka nabídne vůbec ty nejhezčí a nejlepší výhledy do krajiny, výšlapy různé náročnosti a zároveň propojí málo navštěvovaná města. Národní parky se stanou středem k prozkoumávání nejen zajímavých lesních zákoutí, ale možná se poštěstí zahlédnout i nějaké vzácné zvíře. Daleko, předaleko, mimo turisticky známé trasy, tak naleznete Lost Sierra Route.

V plánu je během sedmi let propojit stezkou 15 měst v Severní Kalifornii a u hranic Nevady. Tento projekt umožní dobrodružným povahám nevídané příležitosti pro pěší turistiku, cykloturistiku, rybaření a nebo třeba pozorování divoké zvěře a v některých případech i stanování. Výhodou je, že nutně nemusíte začít na začátku a pokračovat až do konce. Jakmile bude otevřeno více úseků, lze si z nich podle libosti vybírat a určit si sám, kde vaše dobrodružství začne.

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay