Srí Lanka se znovu otevřela světu

Autor:

Od 21. ledna se znovu otevřel ostrovní stát v jihovýchodní Asii. O dva dny později bude moci každý den na ostrov přicestovat až 2500 lidí v rámci organizované turistiky.

Zatím se ale tito lidé nebudou moci volně pohybovat po ostrově. Stejně tak se nesmí stýkat s domorodci. Možnost dostat se na ostrov půjde zatím výhradně přes cestovní kanceláře. Sami tedy přiletět nemůžete, v takových případech nebudete na ostrov vpuštěni.

Jakmile turisté, kteří přiletěli skrze cestovní kancelář jako organizovaný zájezd, přistanou buď na letišti v Kolombo nebo Mattale, musí se prokázat negativním PCR testem, který není starší 96 hodin. Zároveň cestující na Srí Lanku musí ještě před cestou dostat povolení ke vstupu. To se vyřizuje skrz online certifikát (Electronic Travel Authorization). Aby povolení bylo schváleno, musí mít turista zarezervovanou cestu. Více informací získáte od své cestovní kanceláře.

Při návštěvě Srí Lanky mohou turisté navštívit vládou schválená místa (jako organizovaný výlet): Temple of the Sacred Tooth Relic v Kandy, Sinharaja Forest Reserve, Yala National Park Safari, Eth Athuru Sewana, Kaudulla National Park, Mirissa Whale Watching, Pinnawala Open Zoo, Pinnawala Elephant Orphanage, Sigiriya Fortress, Dambulla Royal Cave Temple and Golden Temple, Royal Botanic Garden v Peradeniya a další.

Po příletu domů – tedy do České republiky, musí každý cestující podstoupit PCR test nebo karanténu a vyplnit příjezdový formulář.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay