Svět Harryho Pottera se skrývá na pražských Vinohradech. Vyzkoušeli jsme pár místních lektvarů

Autor:

Pro milovníky fantasy světa přibyl v Praze nový podnik. Ten se tematicky zaměřuje na kouzelnický svět legendárního chlapce, který přežil. Nemusíte tak čekat na svůj dopis z Bradavic, ale můžete rovnou zamířit do našeho hlavního města.

Kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad se nachází místo zvané Magická sova. Na ulici to nemůžete minout, protože u dveří dovnitř stojí rozcestník s povědomými názvy jako je Medový ráj, Velká síň a kouzelné lektvary. Při příchodu si dejte pozor na schody, ať se dolu neskutálíte jako sud. U baru se vás ujme už ochotná obsluha, která vás seznámí se vším důležitým. Dostanete tak instrukce, kam si odložit kabát a kde naleznete kouzelnické klobouky a kolejní pláště.

V podniku se nachází hned několik stolů, avšak je nutné si před návštěvou udělat přes jejich internetové stránky rezervaci, jinak nemáte šanci si sednout. Vezměte si také s sebou hotovost, jinak si útratu budete muset odpracovat v kuchyni. Kdo by náhodou peníze zapomněl, pak nemusí zoufat, v okolí se nachází hned několik bankomatů.

Výzdoba podniku je taková, jak ji Rowlingová popsala ve svých knihách. Najdete tu tedy košťata, kolejní erby, kouzelné tvory, moudrý klobouk, ze stropu visící svíčky a klobouky a v neposlední řadě také mráčkové nebe, které barevně světélkuje. Na žádném stole nechybí zapálené svíce. Do uší vám navíc budou hrát známé tóny z filmů. Nutno podotknout, že je tu také spíše šero, a tak pro případné focení nezapomeňte zapnout blesk. Pro chvíle zábavy jsou k dispozici k zapůjčení i deskové hry.

Nápojový lístek je přesně ve stylu kouzelnických novin. Najdete na něm přes desítku alkoholických nápojů, jejichž ceny se pohybují od 160 do 275 korun a také pár těch nealkoholických. Cena se odvíjí od složení drinku a zda se jedná o pití s kouřovým (nebo třpytivým) efektem či ne. Pak to totiž vypadá, jako byste pili skutečný lektvar. Vy, co vyrazíte na návštěvu od 29. ledna a dále, najdete na stole možná už nové menu. Podle obsluhy jsou v plánu nové zajímavě prezentované drinky, což nás trochu nalákalo na další návštěvu.

 

Zatím jsme tedy ochutnali Slzy mořské panny, Vlkodlačí lektvar a Lektvar lásky. Nejvíce nám chutnal ten poslední. A co se týká nealkoholických nápojů, tak jsme ochutnali Odvar ze Žaberníku a Máslový ležák. Oboje bylo chutné, to druhé možná až moc sladké. Nápad ale geniální. U vedlejšího stolu jsme zahlédli speciální sadu, kde si nápoj můžete připravit sami. Poslouží vám k tomu malý kotlík, ingredience a samozřejmě také recept a kouzelnická hůlka. Příště to určitě vyzkoušíme taky. Kdo by dostal chuť ještě na něco sladkého, pak u baru nalezne prosklenou vitrínu, ve které je hned několik chutně vypadajících zákusků.

Návštěvu hodnotíme pozitivně. Potěšilo nás, že jsme si mohli vypůjčit oděv a na chvíli se cítit jako ve skutečném kouzelnickém světě. Dále nás příjemně překvapila obsluha, která se hostům skutečně věnovala a neváhala cokoli vysvětlit. Drinky byly vesměs dobré, leč některé možná trochu dražší. Pro upřesnění, útratu jsme si zaplatili sami, podnik tedy doporučujeme na základě vlastní zkušenosti.

V hledáčku máme také druhé místo, které v nedávné době prošlo rekonstrukcí a rovněž se zaměřuje tematicky na svět Harryho Pottera. Tentokrát jde ale spíše o kavárnu než bar. Podnik najdete pod jménem CukrCafé Ridikulus kousek od I. P. Pavlova v Praze.

Zdroj informací: Autorský text, zkušenost autorky textu, Magická sova
Foto: Michaela Rubešová