Téměř polovina světových destinací zmírňuje cestovatelské podmínky

Autor:

Podle světové organizace cestovního ruchu se po celém světě zmírňují cestovní opatření, přestože v nějakých zemích bylo možné už zaznamenat další vlnu koronavirové nákazy. Nejnovější zpráva o omezení cestovního ruchu UNWTO potvrzuje trend pomalého, ale neustálého přizpůsobování a odpovědného restartování mezinárodního cestovního ruchu.

Z 87 zemí, které zmírnily cestovní omezení, pouze čtyři úplně zrušily všechna omezení. Mezi zmírnění opatření patří například otevření hranic pro okolní státy. Dle statistik ale 53 % destinací na celém světě udržuje své hranice stále uzavřené. Přitom se jedná už o několika měsíční záležitost, která zřejmě ještě chvíli potrvá.

Restartování cestovního ruchu může být provedeno pouze odpovědným způsobem, který chrání veřejné zdraví a zároveň podporuje podniky a živobytí. Vzhledem k tomu, že destinace se snaží stále rozvolňovat omezení v cestování, má mezinárodní spolupráce prioritu číslo jedna. Díky tomu může mezinárodní cestovní ruch podpořit v lidech důvěru v cestování. Pomalými krůčky k normálnímu životu.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay