Slovinsko s Norskem se uzavírají tuzemským cestovatelům

Autor:

Co se týká Slovinska, tak to není poprvé, co Česko zařadili na tzv. žlutý seznam. Bohužel s rostoucím počtem nakažených osob koronavirem se dalo očekávat, že Slovinci pro Čechy při vstupu do země zavedou znovu karanténu. Stalo se tak ve čtvrtek večer bez jakéhokoli upozornění předem. Čtrnáctidenní karanténa platí pro všechny, kteří přicestují do země a mají v plánu v ní strávit více jak 12 hodin.

Řada lidí je ale naštvaná, protože budou muset svou dovolenou v oblíbené zelené eco zemi zrušit. Turisté, kteří si pobyt zaplatili před 6.srpnem (mají potvrzení o zaplacení ubytování) by mohli sice přicestovat a zůstat bez karantény, ale až po předložení negativních testů na COVID-19. Některé rodiny ale nemají finance nazbyt, aby si mohly dovolit, nechat otestovat celou rodinu, a tak pobyty budou zřejmě ve velkém rušit.

Kromě toho vzejde v platnost od páteční půlnoci nové omezení ze strany Norska. Pokud se do země budou chtít lidé dostat, budou muset podstoupit 10denní karanténu. Norští úředníci se dohodli jednohlasně a Česko přesunuli rovnou na červený seznam, a to společně s Francií, Švýcarskem a Monakem – za vše může zhoršující se stav s počtem nakažených v zemi.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Michaela Rubešová