Thajsko se neotevře pro mezinárodní turisty

Autor:

Zatímco se evropské státy pomalu otevírají pro zahraniční turisty, asijské země na tom jsou poněkud jinak. Než si budete moci zabalit kufry do Thajska, potrvá to zřejmě ještě několik měsíců. Guvernér thajského úřadu pro cestovní ruch uvedl, že by se země pro turisty mohla otevřít v poslední čtvrtině letošního roku. Vše ale záleží na vývoji nákazy. Zároveň také bylo uvedeno, že pokud se Thajsko otevře, budou zavedená určitá opatření, kdo se do země dostane a kam se bude moci cestovat.

Kontrolovat se tak bude například země původu cestovatele a také vztah jeho země vůči nákaze koronaviru. Pokud se bude chtít do země dostat člověk ze státu, ve kterém je nákaza koronaviru vysoká nebo nebyla do té doby dobře zvládnuta, s vysokou pravděpodobností se takový člověk do Thajska nedostane. A to i přes fakt, že by u sebe měl negativní výsledky testu.

Hranice země jsou tak prozatím pevně uzavřeny. Thajský úřad pro civilní letectví vydal do 30. června dočasný zákaz pro všechny mezinárodní komerční lety do země – výjimku mají jen repatriační lety. Thajci, kteří se v těchto dnech vracejí zpět domů, jsou umístěni na 14 dní do karantény. Nouzový celostátní stav potrvá do 30. června.

Zdroj informací: TTG, MZV
Zdroj foto: Pixabay