Tipy na dovolenou pro vášnivé golfisty

Autor:

Kam vyrazit na dovolenou, abyste si užili odpočinku i tradičních dovolenkových aktivit, ale nemuseli se vzdávat ani svého oblíbeného koníčku?

Každý má jiné nároky a priority, ať už na samotné golfové hřiště, nebo na celkové pojetí své (nejen letní) dovolené. Někdo si neumí představit léto bez moře, někdo chce být spíš obklopený horami. Někdo chce to hřiště patřící k těm nejlepším na světě, jiný si zase v létě víc užije neobvyklé umístění v krásné krajině.

Kde se vám tedy podaří nejlépe spojit dovolenou s golfem?

Španělsko

Ve španělské Andalusii leží město Almeria, kde se nachází letiště a nedaleko také golfový areál navržený světoznámými architekty, který nabízí 27 jamkové hřiště. Velmi přirozeně splývá s okolím a dokonale prověří fyzickou i psychickou připravenost hráčů, takže si tu užijí i hodně nároční golfisté. Na pláž je to jen pár metrů a v okolí je spousta luxusních hotelů. Vyzkoušejte například hotel Almerimar, k němuž patří krásné zahrady s několika bazény, tenisový kurt, děti budou spokojené díky několika skluzavkám a vodním atrakcím.

Mauricius

Mauricius je ráj na zemi a když se vydáte do jednoho z nejluxusnějších resortů na ostrově Heritage Awali Golg and Spa Resort v Bel Ombre, stane i rájem golfistů. Nabízí vše potřebné ke strávení nezapomenutelné dovolené – labužníci si mohou vybírat z nabídky dvanácti skvělých restaurací, pro děti je k dispozici moderní hřiště i pestré animační programy. Unavení rodiče určitě rádi využijí služeb elegantního spa centra a golfisty potěší krásné, 18 jamkové mistrovské hřiště s nádherným výhledem na pobřeží. Dokonalá je také hotelová pláž pokrytá jemným bílým pískem.

Skotsko

„Pokud na dovolené nepotřebujete moře, ale o to víc vás potěší překrásná příroda, zelená krajina i hory, vydejte se do Skotska. Tamější golfová hřiště patří k nejlepším na světě. Například Royal Dornoch Golf Club v Sutherlandu nese označení nejpřirozenější a nejzábavnější golfový areál světa. Nadchne vás umístění ve venkovské krajině, neformální prostředí, uvolněná atmosfér i dvě hřiště s 18 jamkami. Když si přidáte větrné počasí, bude jasné, že tohle hřiště dokáže potrápit i zkušené profesionály,“ doporučuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. A když už tu budete, vydejte se ještě otestovat Muirfield Golf Club v East Lothian. Přímé jamky s nerovnými fairwayemi, nevyzpytatelný směr větru i slepá rána na jedenácté jamce. To vše v kombinaci s okouzlující krajinou a všudypřítomnou historií dodává všem 18 jamkám neopakovatelnou atmosféru.

Kypr

Kypr se v posledních letech stává díky příjemně mírnému klimatu oblíbenou zastávkou milovníků golfu a luxusní hřiště tu rostou jako houby po dešti. Mezi ta nejlepší patří elegantní Aphrodite Hills Golf Club, kde hrajete s nádherným výhledem na pobřeží a okolní hory. Leží na dvou náhorních plošinách oddělených hlubokou roklí, přes kterou se hraje sedmá jamka. Hřiště Minthis Hills Golf Club najdete uprostřed vinic v nadmořské výšce 550 metrů. Hráči mají k dispozici i bazén, golfovou akademii či stylovou restauraci. A kdybyste na Kypr chtěli s celou rodinou na klasickou dovolenou do resortu, vyberte si Korineum Golf & Beach Resort, který má přímo v areálu 18 jamkové hřiště.

Turecko

Jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací láká stále častěji i vášnivé golfisty, kteří objevují, že tato země je mnohem pestřejší a zábavnější, než aby sem člověk jezdil jen na pláž. Zdejší golfová hřiště si postupně získávají světový věhlas. Patří k nim i 18 jamkový resort umístěný v těsné blízkosti hotelu Maxx Royal Belek.

Tenerife

Ostrov Tenerife láká golfisty především díky příjemnému podnebí a vysokému standardu místních hřišť a služeb. Ty můžete očekávat i v resortu La Caleta Resort & Spa z proslulé hotelové sítě Sheraton. Hřiště Golf Costa Adeje s 18 jamkami je odtud jen něco přes kilometr. Kromě něj si ale v hotelu užijete vyhlášené spa, které patří k tomu nejlepšímu, co si můžete v oblasti péče o tělo na ostrově dopřát.

Mexiko

Mexiko patří k nejatraktivnějším destinacím a jeho popularita stoupá, protože je tady vše, co turisty přitahuje. Krásné moře, dobré jídlo, bělostné pláže, památky, krásná příroda a v neposlední řadě i skvělé golfové areály. V Cancúnu a jeho blízkém okolí se nachází hned devět nádherných mistrovských hřišť. Luxusní all inclusive resort La Esmeralda, který je dokonalou základnou pro každodenní golf i odpočinek, tvoří dokonalé spojení moderního designu a luxusu. Množství restaurací, wellness centrum, konferenční centrum, zázemí pro děti i pláž jako vystřižená ze stránek katalogů cestovních kanceláří. K naprosté dokonalosti přispívá i blízkost 18 jamkového golfového areálu té nejvyšší kategorie.

Zdroj informací: Invia
Zdroj foto: Pixabay