Tipy na hry, které si užijete ve dvou. Stačí mít doma herní konzoli

Autor:

Venku je ošklivo, je víkend a možná jste i trochu nemocní? Pokud si pokládáte otázku, jak využít volného času, pak pro vás máme pár herních tipů. Pro spuštění je nutné mít herní konzoli.

Není nic lepšího, než si zahrát hru se svou drahou polovičkou, protože je téměř zaručeno, že se u toho dobře pobavíte nebo pohádáte? To už necháme na vás. Níže uvedené tituly jsme si sami zahráli, a tak je můžeme doporučit. Tak co, dáte si herní víkend? Nezapomeňte však, že pro hraní těchto her je nutná kooperace. Bez ní se v příběhu nemusíte vůbec posunout.

It Takes Two

Tato hra se řadí mezi akční adventury a je pro dva hráče. Dá se hrát lokálně nebo online. Hlavní příběh se točí kolem manželského páru Codyho a May, kterým po letech začal krachovat vztah a plánují se rozvést. To se však nelíbí jejich dceři Rose a chce tomu zabránit. V kůlně si hraje s panenkami, které si vlastnoručně vyrobila a vypadají jako kopie rodičů. V průběhu vlastní hry se snaží jejich vztah zachránit a právě v tu chvíli se začne dít něco zvláštního!

Celé dobrodružství Codyho a May je vtipné, zábavné a svým způsobem nese důležitou myšlenku. Hra jako taková není těžká na ovládání a zvládnou ji i naprostí začátečníci. Herní doba se pohybuje podle šikovnost, nám zabrala zhruba 15 hodin. Hru koupíte v oficiálním obchodě PS za 999 korun.

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem se vždy těšil, až to zapneme, protože dlouho jsem se tak nezasmál a kolikrát partnerka až brečela smíchy, třeba když se se svou postavičkou snažila skočit z větve na houpačku a několikrát se jí to nepovedlo… Více z děje prozrazovat nebudu, abyste o nic nepřišli!

A Way Out

Pokud máte rádi akční adventury, je tohle přímo stvořené pro vás. Hra je pro dva hráče a každý z vás ovládá jednu postavu. Příběh začíná příjezdem Vincenta do vězení. Ten byl odsouzen za vraždu a podvod. Ve stejné věznici si odpykává svůj trest za krádež auta a ozbrojené přepadení Leo. Hlavní protagonisti se po chvíli seznámí a postupně začnou plánovat útěk z vězení. Když se jim to povede, čeká je řada zcela nečekaných situací…a na samotném konci, jen koukáte do televize a říkáte si: „Sakra, cože???!“

Herní doba není vysoká, my jsme hru dohráli za 8 hodin. Pořizovací cena oproti prvnímu titulu je docela příznivá, pořídíte ji tedy za 589 korun. To, že se jedná o mimořádný kousek, potvrzuje i fakt, že A Way Out vyhrál ocenění na British Academy Games Awards v kategorii Multiplayer, to už samo o sobě něco znamená!

Diablo 4

V herním světě se jedná o relativní novinku, kterou vydalo studio Activision Blizzard v polovině loňského roku. Hra se řadí mezi takzvané ARPG, tedy akční hru na hrdiny. Na začátku si tedy můžete vybrat z pěti herních tříd, ať už je to barbar, čaroděj nebo nekromant. Následně se dostanete do světa Sanctuary, kde se střetnete s démonickou Lilith a jejími služebníky, které musíte porazit. Hru provází dialogy a také hlavní a vedlejší úkoly.

Po dokončení hlavního příběhu, což je zhruba v úrovni 50, se vám odemkne zbytek herních aktivit. Je tedy stále co dělat a jak se zlepšovat. Zároveň vychází každé tři měsíce nová sezona, která různým způsobem mění herní mechaniky a hru stále ozvláštňuje – bohužel s daní, jak je u těchto her typické, je nutné si založit novou postavu.

Hra nemá pevnou herní dobu, ale naopak spoustu obsahu před sebou, a tak se může stát, že se přistihnete, jak s partnerem či partnerkou mordujete po večerech zástupy démonů a vylepšujete si herní postavy. Důležité je mít stále připojení k internetu a členství PS Plus, což cenu hry výrazně prodražuje. Hru samotnou pořídíte za 2 tisíce korun, k tomu je však nutné přičíst členství. S tím nejlevnějším to bude 235 korun měsíčně.

Zdroj informací: Autorský text, zkušenost autora textu, PlayStation
Foto: Pixabay