Toto jsou věci, které byste si měli sbalit, když vyrážíte na vícedenní festival

Autor:

Sbalit se může být velký oříšek, zejména pokud na místě strávíte několik dní a hlavně mezi spoustu jinými lidmi. Počasí může být nevyzpytatelné a tak se snadno může stát, že přijedete do slunného dne, avšak ten další už se probudíte do bahněné apokalypsy. Ale nemusíte se bát, máme pro vás tipy, co si zabalit do batůžku.

První, co si musíte ujasnit, jestli budete v táboře nebo ne. To druhé je, prostudovat stránky a zjistit co si nesmíte sebou do areálu vzít. Většinou to bývají pepřové spreje, zbraně, látkové stany. Pro jistotu také nechte drahý stran doma a vemte si sebou něco poněkud levnějšího, přeci jen kolem vás bude dalších tisíc lidí a ne všichni určitě budou střízliví a ohleduplní jako vy. Tak ať nejste zbytečně naštvaní. No a pokud nejste fanouškem kempování, měli byste zvážit, jestli by pro vás nebylo výhodnější se jet podívat na festival do města a přespávat ve větším pohodlí, než je stan s veřejným zázemím. Vždy se mrkněte, kde se festival koná, mohli byste totiž také zvážit variantu glampingu. Tedy luxusního kempování o kterém jsme nedávno psali článek.

Jedeme na festival

Teď už opravdu k tomu, co budete opravdu potřebovat. Nejlépe dvakrát si zkontrolujte, že máte bezpečně u sebe lístek na festival, není nic horšího než zjistit na místě, že jste ho nechali doma na stole a to daleko stovky kilometrů od místa, kde právě jste. Hodit se samozřejmě bude i průkaz totožnosti. Samozřejmostí je také hotovost, protože ne vždy se dá platit kartou. Nyní je třeba zvážit co s telefonem. Na místě budou centrální stojany, kde si budete moci nabít telefon, jenže takovou možnost využije tisíce dalších lidí a popravdě vám by se chtělo stát půl hodinu ve frontě a další minuty u stojanu, než se telefon nabije? Můžete na to jít chytře vzít si sebou nabitou powerbanku, pokud takovou věc nemáte, ale vlastníte něco více ekologičtějšího jako je třeba solární nabíječka, určitě ji vemte.

Berete-li sebou stan, určitě se vám bude hodit dobrý spacák, ve kterém vám nebude zima. Jako polštář vám jistě poskytne pohodlí přeložený oděv na další den. Hodí se i skládací kempinkové křeslo. Buďte také šetrní k planetě a místo zbytečných plastových tašek vemte raději organické a látkové tašky, které můžete opakovaně použít.

Něco málo k hygieně. Lze očekávat, že v kempinkovém táboře to zrovna hygienou zářit nebude, proto si sebou vemte základní potřeby jako je svůj toaletní papír. Cestovní mýdlo a šampon. Hodit se bude i malé zrcátko, nejen když se budete potřebovat namalovat.

Teď nadchází doba na věci, o kterých si budete myslet, že je určitě potřebovat nebudete, ale nebuďte si tak jistí. Jedná se o tyto věci: zapalovač, sirky, lepící páska, špunty do uší (přeci jen nezapomínejte na to, že budete na festivalu, kde bude hrát nonstop hudba), kolíčky na prádlo (pokud se polijete, můžete si snadno pověsit prádlo a usušit ho). Stejně tak si vezměte dostatek peněz v hotovosti a hlavně je nemějte všechny u sebe, když vás okradou, nezbude vám nic, na druhou stranu ani ve stanu není úplně bezpečno, opět platí, že na místě nejsou všichni zodpovědní jako vy.

o se týče jídla, můžete si sebou nějaké zabalit. Počítejte s tím, že na festivalu budou převážně stánky s rychlým občerstvením a tak se hodí si sebou zabalit nějaké plnohodnotnější jídlo, než je párek v rohlíku. Vhodné je ovoce i zelenina, které jsou trvanlivé. Rozhodně lepší než tavený sýr a rohlík. Hlavně když něco sníte, vyhoďte to do koše, zřejmě do svého univerzálního, protože odpadkové koše bývají přeplněné a odpadky se válí okolo nich. Opět prosím buďte zodpovědní k naší planetě. K rychlé léčbě kocoviny pomůže banán a také grapfruitová šťáva.

Počasí se může jevit jako velký hlavolam. Předpověď počasí říká něco jiného, než je skutečnost. Obecná rada zní, abyste zdvojnásobili počet oblečení. Báječné festivaly probíhají po celém světě a ne jen u nás. V písečné oblasti se hodí maska proti vdechnutí prachu, stejně tak mikina, protože noční teploty klesají níž než obvykle. Naopak v malajské džungli budete bojovat s otravnými komáry. Na Britských ostrovech se vám zase vyplatí kvalitní nepromokavá plachta. Ale u nás v Čechách, kde bývají teploty a počasí více příznivé si postačíte s pláštěnkou a holínkami.

Tak teď už máte sbaleno, samozřejmě pokud uznáte za vhodné, vezměte si sebou co chcete. Výše uvedené věci jsou pouze doporučené s ohledem na zkušenosti z festivalového prostředí. Teď už zbývá jenom, abyste si festival užili všemi doušky a pozor na zrádný alkohol na sluníčku.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost
, Baťa blog, Iconiq, Daily Style