Tým DS Techeetah zabodoval v Marrakéši

Autor:

Páté kolo E-Prix se konalo na okruhu Moulay El Hassan v Marrákeši při teplotách vysoko nad 30 °C.

Slavná marocká trať v horkém podnebí vozům DS Automobiles svědčila, jak ukázalo druhé a čtvrté místo Antónia Félixe da Costy a Jeana-Érica Vergneho.

Již dopolední kvalifikační tréninky umožnily vozům francouzského prémiového výrobce prokázat svou velmi dobrou výkonnost. António Félix da Costa si s vozem DS E-Tense FE21 vyjel pole position a jeho týmový kolega Jean-Éric Vergne obsadil třetí místo. António Félix da Costa si na startu pole position udržel a po celý závod bojoval v čele startovního pole, aby nakonec v marrákešské E-Prix skončil druhý. Pro portugalského jezdce to bylo první letošní umístění na stupních vítězů, čímž se vrátil na svou vysokou výkonnostní úroveň.

Jean-Éric Vergne se zpočátku držel na třetím místě startovního roštu. Až do konce velmi strategického závodu plného předjížděcích manévrů se francouzskému jezdci dařilo bojovat o vedení. Se ziskem 12 bodů za čtvrté místo dosáhl celkového počtu 128 bodů a udržel si tak druhou pozici v šampionátu. Díky oběma jezdcům získal DS Automobiles a její partner Techeetah 33 bodů, což je řadí na druhé místo v šampionátu týmů.

Další ročník E-Prix se uskuteční 16. a 17. července v New Yorku, který bude hostit 11. a 12. kolo 8. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Zdroj informací a foto: DS Automobiles