Kam se vydat na svatební cestu

Autor:

Svatební cesta je nedílnou součástí svatebních plánů většiny novomanželů. Na cestu vyrážejí většinou letecky a typicky volí vzdálenější destinace.

Při první novomanželské dovolené si dle průzkumů chtějí užít luxusu. Trendem posledních let však je, že novomanželé během svého pobytu kromě odpočinku vyhledávají také jiné zajímavé aktivity a adrenalin. Přinášíme vám několik tipů na destinace, kam se vyplatí na líbánky vyrazit.

Luxus i zábava v exotickém ráji

Kapverdy patří v posledních měsících k jedné z nejpopulárnějších exotických destinací Čechů. Mezi nejoblíbenější patří ostrov Sal, který nabízí luxus pětihvězdičkových hotelů přímo u pláže i řadu turistických atrakcí. Navzdory turistické oblíbenosti je hlavní město ostrova Esperagos spíše malým historickým městečkem, kde si novomanželé mohou užít romantickou večeři. Kouzelná podívaná se pravidelně naskytne v lávové oblasti jezírek Buracona.

V pravé poledne tu slunce zasvítí do otvoru ve skále a na hladině jednoho z jezírek vytvoří takzvané Modré oko. Koupel jako v Mrtvém moři poté nabízí bývalý solný důl u vesničky Pedro de Lume, kde si kromě léčivé koupele můžete užít i bahenní zábal. Nadšení cestovatelé pak mohou využít jednodenní letecké výlety, které se ze Salu pravidelně pořádají, a poznat atmosféru ostatních ostrovů.

Užívání si pod africkým sluncem

Keňa nepatří mezi typické líbánkové destinace. Už dávno však neplatí, že zájezdy do Afriky jsou nedostupné, výlety do zajímavých afrických lokací dnes pořádá celá řada cestovních kanceláří. Líbánky v Keni jsou tak ideální pro páry, které kromě romantiky hledají také trochu dobrodružství. To prožijete například při společném potápění v Indickém oceánu, při němž si můžete zaplavat s hejnem barevných ryb a zblízka si prohlédnout korálové útesy.

Zábava se dá užít i na hladině. Pokud jste se vždy chtěli naučit surfovat, v Keni jsou pro to ideální podmínky. Za prozkoumání rozhodně stojí i divočina na pevnině. Keňa je vyhlášená svými národními parky a safari. Celá oblast je domovem nejen divoké zvěře, ale i kmene Masajů, kteří umožňují návštěvu svých vesnic. Poznáte jiný způsob života a vyzkoušet si můžete některé z jejich tradic.

Líbánky ve velkoměstě

Romantiku můžete prožít i uprostřed velkoměsta jako je New York. I když se budete Central Parkem toulat celé hodiny, vždy narazíte na nové, ještě krásnější místo. Až vás budou bolet nohy, můžete si půjčit člun a užít si plavbu po hladině jezera. Panorama Manhattanu s Brooklinským mostem je nejlépe vidět při procházce po Brooklin Promenade. Cestou se nabízí zastávka na občerstvení v nedalekém River Café, které je proslulé svými specialitami a nádherným výhledem na Sochu svobody. Historickou část města reprezentuje skanzen Richmond Town s domky z devatenáctého století.

Pokud vás spojuje společná láska k umění, nechte si jedno odpoledne volné pro návštěvu Metropolitního muzea. A když na svatební cestě zatoužíte po sledování západu slunce, není to ani v New Yorku problém. To pravé místo pro společnou chvilku klidu se nachází na břehu East River v Gantry Plaza State Parku. Jedinečným zážitkem je pak noční výprava na Empire State Building. Výhled na pulzující město vám doslova vezme dech.

Exotika se dá zažít i v Evropě

Navštívit společně nádherná místa, objevovat neznámé chutě a vůně, poznávat tradice a zvyky jiné kultury, to vše je možné i v Evropě. Vliv nedalekých břehů Afriky je v Portugalsku patrný na každém kroku. Ve večerních ulicích měst se tančí a zpívá, každou chvíli se pořádá nějaký bujarý festival, který vás svou atmosférou pohltí. Dlouhou tradici má v zemi také pěstování vína. Zdejší vinice jsou domovem nejen vína portského, vyrábí se zde i vynikající vína červená a bílá.

Navštívit je možné jednu z nejstarších vinařských oblastí na ostrově Pico, která je dokonce zapsána na seznamu kulturních památek UNESCO. Historie pěstování vína tu sahá do 15. století. Fandové dlouhých procházek poté nesmí vynechat výlet na Azorské sopečné ostrovy, které jsou rájem pěší turistiky. Novomanželé ocení zdejší skály plné malých romantických jeskyněk, a protože davy turistů tu nepotkáte, koupání v termálních jezírkách může být privátní záležitostí.

Spokojení budou i milovníci jídla. Kromě tradičních pokrmů z čerstvých mořských plodů můžete jedině tady ochutnat speciality připravené nad horkými vřídly a k tomu popíjet víno s příznačným názvem Terras de Lava.

Drsná romantika islandské přírody

Pokud vám polehávání na pláži nic neříká a chcete na líbánky vyrazit jen s batohem, Island je pro vás tou pravou volbou. Na ostrově totiž poznáte zcela jiný svět. Horké prameny jsou v bezprostřední blízkosti ledovců, procházet se můžete jak po širých pastvinách, tak v mrazivém království ledovcové krajiny. Ideálním obdobím pro výlety je léto, kdy funguje většina hotelů a restaurací i mimo hlavní město. Island je ale zajímavý i v zimě, kdy je velkým lákadlem například pozorování polární záře.

Neopakovatelnou romantiku zažijete rovněž u vodopádů, kterých je tu nespočet. Vodopád Sjealandfoss se dá po úzké pěšině obejít a užijete si tak kouzelnou chvilku skrytí před světem za jeho hřmící clonou. Jako z pohádky vypadá místo bývalé zhroucené sopky nazývané kaldera. Místní Duhové hory zase zaujmou svou barevnou rozmanitostí. Po celém ostrově tryskají prameny, v jejichž horké vodě je na mnoha místech možné se vykoupat. K načerpání sil po svatebním shonu je ideální například návštěva Modré laguny, přírodního koupaliště pod širým nebem.

Zdroj info: Invia
Foto: Pixabay