Údolí lásky na Znojemsku

Autor:

Svátek zamilovaných se blíží, a tak můžete s drahou polovičkou vyrazit na zajímavý a možná netradiční výlet. Třeba do nejstarší přírodní rezervace na Znojemsku.

V rezervaci, která se rozkládá na šesti hektarech u obce Božice, se hojně daří vzácným druhům rostlin a jaro tu přivítá každoročně nekonečné množství sněženek – věru se na ně jen dívejte, protože jsou v Česku chráněné, a tak byste nenechavé ruce měli nechat raději v kapsách. Pohled je to ale pěkný. Narazit tu můžete i na vzácné druhy zvířat jako je například roháč obecný, odatra nebo žluva hajní.

Ideálním bodem pro začátek putování je železniční stanice, od které je to do rezervace už jen kousek. Oficiálním jménem rezervace je Karlov – Údolí lásky je spíše přezdívkou vzhledem ke scenériím zdejší krajiny láká k procházkám zamilovaných párů, ale nabídne i místa pro zamyšlení jednotlivců, či načerpání energie z lesa.

Rezervace je přístupná celá, a tak se můžete vydat i na 5 a půl kilometrovou trasu. Jedná se o nenáročný terén lesních cest, ale i tak je dobré obout pevnou obuv – na žabky v létě zapomeňte. Při pobytu v přírodě si nezapomeňte všechny odpadky schovat zase do kapes nebo batůžku. Neznečišťujte prostředí kolem sebe a nechovejte se příliš hlučně.

Zdroj informací: Znojmo region, Kudy z nudy
Zdroj foto: Pixabay