Užít si piknik jde nejen na louce, ale také přímo na ulici. Jeden takový plánují přímo v centru Paříže

Autor:

Na ulici pařížské třídy Champs-Élysées se bude na konci května konat velká hostina. Zajištěna je spousta jídla, zábavy a pití.

Oslavit život, město a historii jde několika způsobit. Těch originálních bývá jako šafránu, a tak nás velmi zaujala událost, kterou pro návštěvníky připravuje Paříž. Navíc na 26. května seženete ještě letenky, a tak nic nebrání v cestě a užít si jeden z největších pikniků na světě.

Míst je ovšem omezený počet. Přímo pikniku se bude moci zúčastnit pouze čtyři tisíce lidí. Vstupenky si nemůžete koupit, protože se o ně bude losovat. Přihlásit se do slosování je jednoduché, stačí se prokliknout na webových stránkách pařížské radnice na odkaz Le grand pique-nique des champs a zažádat o registraci. Tu může provést každý, tedy nejen obyvatel Francie. Jakmile bude registrace ukončena, vylosují se šťastlivci, kteří se pikniku zúčastní (informování budou během května).

Místní výbor má v plánu uzavřít vjezd aut od Vítězného oblouku až po křižovatku s Avenue George V. Tato oblast se promění v samostatné zóny, přičemž každou z nich budou obstarávat různé francouzské podniky se svými specialitami. Chybět nebude ani zábava.

To však není všechno! Když piknik, tak se vším všudy, a to dokonce s 215 metrů dlouhou kostkovanou piknikovou dekou. Ta bude položena od ulice Arsène Houssaye až po konečnou ulici pikniku Avenue George V. Každé barevné pole pojme zhruba šest strávníků. Ti si mimo jiné vyberou, zda začnou hodovat od 12 hodin nebo od 14 hodin. Kromě toho každý z účastníků dostane zdarma piknikový koš naplněný několika dobrotami z ikonických restaurací na této třídě.

Zkusit štěstí můžete i vy

Letenky do hlavního města Francie vyjdou poměrně lacině. Hledali jsme odlety z Prahy do Paříže v pátek 24. května, abyste měli šanci vše stihnou. Narazili jsme na ceny od 1000 do 2500 korun, jak s ČSA, tak třeba i s nízkonákladovkou Raynair. A pokud byste náhodou vylosovaní nebyli, pak si můžete užít alespoň romantický víkend v nejromantičtějším městě Evropy!

Zdroj informací: Euronews, eSky, pařížská radnice, Le grand piqueni-que des champs
Foto: Pixabay