V Itálii si můžete koupit dům za jedno euro, má to ale jeden háček

Autor:

Pokud jste vždy snili o tom, že se jednou přestěhujete do slunné Itálie, pak je možná ten nejvyšší čas. Region Kalábrie naleznete na jihu Itálie, a tak je obklopen ze všech stran mořem. Žijí zde hruba 2 miliony lidí, avšak tento region je také pověstný svou chudostí. Není tu žádný průmysl nebo pro turisty zajímavé památky. Na druhou stranu si to tu zamilují milovníci dlouhých romantických procházek po pobřeží a také milovníci potápění.

Zdejší město Cinquefrondi se připojilo do projektu ostatních italských měst na obnovu některých budov ve městě ve snaze obnovit osídlení. Domy se prodávají za symbolické jedno euro. Dobrá zpráva je, že město leží v regionu s nejmenším počtem nakažených na COVID-19. Město má také ideální polohu, protože leží uprostřed národního parku Aspromonte a k Tyrhénskému moři je to opravdu, coby kamenem dohodil.

Koupit dům může každý, ať se jedná o Itala nebo ne. Musí jen splnit následující podmínky. Kupující se musí zavázat k tomu, že započne s renovací domu do třech měsíců od koupě – lze tedy předpokládat, že nebudete kupovat už luxusní hotovou vilu, ale něco vás to bude stát. A zároveň rekonstrukce musí být dokončena do tří let od koupě. Dále se musí dům nechat pojistit a kupující musí zaplatit veškeré administrativní poplatky.

Zdroj informací: Lonely Planet, Immigrant Invest, The Local Italy
Zdroj foto: Pixabay