V Jižním Tyrolsku ukončí ve středu předčasně zimní sezónu

Autor:

Zdraví zahraničních turistů, zaměstnanců i obyvatel má prioritu – vzkazují významné autority, zabývající se turistickým ruchem v Jižním Tyrolsku. Proto se rozhodli od středy 11. března předčasně ukončit zimní sezonu, prozatím do 3. dubna, kdy by mohlo dojít k zahájení jarního provozu. Oznámili to dnes odpoledne na tiskové konferenci v Bolzanu.

Jihotyrolské lyžařské resorty patří k nejoblíbenějším v Alpách. Prezident Asociace provozovatelů lanovek v Jižním Tyrolsku si uvědomuje, že zrušení zimní sezóny může a zároveň musí významně přispět k boji proti šíření koronaviru v zemi. Tyto kroky následují aktuální vládní opatření. V době krize musí každý udělat, co může, aby se virus zastavil. Všem ubytovacím zařízením i pořadatelům zrušených akcí je doporučováno najít co nejdříve možné náhradní termíny a nabídnout je hostům.

Ve stejný termín ukončí provoz všechny ski areály, spadající do Dolomiti Superski. Jedná se o Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena/Alpe di Siusi, Val di Fassa/Carezza, Arabba/Marmolada, 3 Zinnen Dolomites, Vla di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Rolle Pass, Gitschberg Jochtal/Brixen, Alpe Lusia/San Pellegrino a Civetta.

Rozhodnutí je přímým důsledkem vývoje situace posledních dvou dní v Evropě. Zástupci významných institucí a firem regionu se tak dohodli na nedělní schůzce. Den předtím byla celá Lombardie a 14 dalších oblastí označeny italskou vládou za „rudou zónu“. Jižní Tyrolsko mezi ně nepatří, přesto zaznamenalo nárůst počtu pozitivně testovaných jedinců i podezřelých případů.

Nejdůležitější věcí je nyní podchytit virus a ochránit turisty i občany. Proto jsou tyto kroky nezbytné. Opatření velkých společností z turistického ruchu vyjadřují velkou odpovědnost.

Zdroj informací: Jižní Tyrolsko – tisková zpráva
Zdroj foto: Helmuth Rier/IDM