V Paříži se testují ekologické vodní létající taxi

Autor:

Budoucnost je blíž, než si dokážeme připustit. Centrum města se hroutí pod náporem turistů, a tak je vhodné hledat nová ekologičtější řešení přepravy lidí po městě. Jako ideální se jeví právě řeka Seina. V těchto týdnech na ní probíhají zkušební testy. Nadčasové létající vodní taxi má ulehčit pozemní dopravě.

Vozítku se přezdívá SeaBubble. Jméno dostalo zřejmě podle svého vzhledu, který připomíná kapsli a nebo také bublinu na vodní hladině. Jedná se tedy o elektrický okřídlený člun. Pokud vše proběhne v pořádku, budou vozítka schválena a už příští rok je budete moci pravidelně potkávat v Paříže a také dalších francouzských městech.

Vynálezci mají v plánu představit SeaBubble jako komerční službu už na jaře a prorazit s vozítky nejlépe po celém světě. Budeme je moci vidět někdy i v Praze? Možná tato skutečnost není tak nereálná. Největším plusem těchto létajících člunů je, že nevydávají žádný zvuk a neprodukují znečištění, tak jako třeba autobusy městské hromadné dopravy.

Loď dokáže najednou pojmout až čtyři cestující. Vozítko se také vznáší asi 50 centimetrů nad vodou, zejména proto, aby se zabránilo nevolnosti a také vlnám nebo náhlým pohybům. Dokonce může cestovat až rychlostí 30 kilometrů za hodinu. Člun si budete moci snadno zarezervovat nebo objednat přes chytrou mobilní aplikaci.

Zdroj informací: SeaBubbles – tisková zpráva
Zdroj foto: se svolením SeaBubbles