V Portugalsku se otevřel nejdelší visutý most na světě

Autor:

Foto: Pixabay

Na úvod nutno konstatovat, že tato dobrodružná procházka se nedoporučuje lidem, kteří mají strach z výšek. Přeci jen druhý konec mostu je dosti vzdálený i z prostředka cesty.

Cestovatelé s dobrodružným duchem si mohou přidat na svůj seznam adrenalinových zážitků novou položku. V Portugalsku se otevřel visutý most pro pěší (s interním názvem most Arouca 516). Ti odvážnější, kteří pohlédnou dolu, uvidí protékající řeku Rio Paiva. Ale není třeba se bát. Moc prošel veškerými bezpečnostními zátěžovými testy, kdyby ne, neotevřel by se. Za jasného dne budete moci dohlédnout daleko, jen pozor, abys se vám přitom nezamotala hlava.

Stavba trvala pět let a navíc se musela i posouvat kvůli nespecifikovaným geologickým problémům. Nyní je ale hotovo a první turisté si mohou užívat nejen výhledu po okolí, obdivovat tekoucí řeku, ale také si usnadnit cestu mezi dvěma vrcholky, které by jinak zdolávali velmi obtížně. Stal se tak vítanou spojnicí mezi vodopádem Aguieiras a soutěskou Paiva. Vstup na most je neomezený, ale v případě dětí je povoleno vstoupit až od 6 let.

Celý most je dlouhý 516 metrů a zavěšen je ve výšce 176 metrů nad řekou. Délka mostu pokořila dosavadní prvenství, které si dlouhá léta držel most Charles Kuonen ve Švýcarsku.

Zdroj informací: Kudy z nudy, Travel Portal
Zdroj foto: Pixabay