Vánoce v Terstu: Magická atmosféra během slavnostního období

Autor:

Hudba, zábava, tanec a výstavy. Italský Terst vítá návštěvníky během zímního slavnostního období s nabitým vánočním programem. Každý, kdo zavítá do přístavního města, si bude moci užít do syta tance a hudby, nechybí ani klasické trhy a kluziště. To vše doplňují roztomilá světýlka, která se nedočkavě rozsvěcují, jakmile padne první tma. Vše se děje v srdci Vánoc na náměstí Piazza Unita. Náměstí poznáte už z dálky díky světelné kometě, která slouží jako pomyslný maják pro zbloudilce k nalezení vánočního místa.

Il Genio di Escher
18. prosince bude slavnostně otevřena výstava, na kterou se budete moci zajet podívat až do poloviny roku 2020. Jedná se o výstavu děl nizozemského umělce Mauritsa Cornelise Eschera. Ve výstavních prostorách se představí více jak 200 jeho uměleckých děl. Krom jeho ikonických dřevěných děl, se budete moci těšit i na odhalení díla „Dny stvoření“. Jedná se o šest dřevořezb, které vypráví příběh o stvoření světa. Vstupenku na výstavu můžete získat zdarma, pokud se ubytujete v jednom z hotelových zařízení, která jsou zařazena do programu PromoTurismoFVG. Seznam partnerských hotelů naleznete na jejich stránkách.

Valčík, historie a tradice
Mnozí z vás to možná neví, ale Terst kdysi býval hlavním italským městem operety. Skladby rakouských skladatelů se stále sem tam objevují na kulturním dějišti města. Nyní se na Piazza Unita vrátí v představení vídeňská opereta Il Sogno di un Valzer. Tento sen se mohl stát skutečností, neboť v prosinci loňského roku hlavní město regionu Friuli Venezia Giulia hostilo přes 1600 párů, kteří společně tančily na skladbu „Na krásném modrém Dunaji“. Zapsaly se tak do Guinessovy knihy rekordů.

Akce, která magicky oživí jedno z nejkrásnějších náměstí na Jaderském pobřeží se uskutečný už 14. prosince. Sejdou se zde všichni profesionální, ale i amatéřští tanečníci, kteří se podíleli nějakým způsobem na vytvoření tohoto snu, aby přilákaly další možné tanečníky. Celou akci bude moderovat Andro Merku.

Světla, trhy a atmosféra
Na náměstí nalezente více jak 680 světel, které magicky dokreslují vánoční atmosféru. Nechybí ani vysoký vánoční strom a samozřejmě ikonická vánoční komenta, která se vznáší nad náměstím. Každý adventní víkend můžete na různých částech města slyšet živou hudbu. Ulicemi se bude tak šířit vánoční atmosféra a koledy. Nesmíme zapomínat ani na speciální vánoční představení, která jsou pro turisty a místní obyvatele připravena. Je pláno až 6 představení denně. A pokud si budete chtít zabruslit, můžete navštívit již tradiční kluziště Fiera di San Nicolo. To bude otevřeno až do 6. ledna.

Foto: se svolením Promo Turismo FVG
info: Promo Turismo FVG – tisková zpráva