Vyrazte na netradiční zimní lyžovačku do zahraničí

Autor:

Čeští turisté pro svou lyžařskou dovolenou stále hledají nové dosud neobjevené destinace. Nevšední alternativou ke klasickým alpským zemím může být například Bulharsko či Gruzie. Sjezdovky nabízí i africké Maroko.

Každoročně se za zimními radovánkami vydávají tisíce Čechů. Podle údajů cestovní agentury Invia míří většina jejích zákazníků do horských středisek v Alpách, zvyšuje se zájem i o méně typické destinace. Stále vede Itálie, na druhém místě je letos Rakousko, následují Slovensko, ČR, Francie a Slovinsko. Mezi nejvyhledávanější lokace v Itálii patří Paganella. Do Rakouska se nejčastěji jezdí do Kaprunu, a to do Schladmingu či areálu Dachstein West.

Pokud už vám Krkonoše nestačí a Alpy vás odrazují množstvím lidí, není třeba zoufat. Hory tvoří v Bulharsku 60 procent celkové rozlohy. Okouzlí svou přátelskou atmosférou, kvalitními službami a lyžováním za nízké ceny. Mezi nejoblíbenější střediska patří lyžařský areál Bansko. Své místo si zde na 48 kilometrech sjezdovek najdou jak středně pokročilí, tak i náročnější lyžaři, pro které je vyhrazena sjezdovka Alberta Tomby. Areál nabízí vyžití také pro rodiny s dětmi, lyžařská škola naučí kvalitní základy sportu i ty nejmenší.

Stejně kvalitní podmínky pro lyžování a překrásné panoramatické výhledy nabízí Gruzie. Nejpopulárnější středisko Gaudari poskytuje 50 kilometrů sjezdovek na 22 trasách. Gruzii ocení zejména milovníci nekomerčních dovolených a cestovatelé s ruskou slovní zásobou.

Afrika pro většinu lidí automaticky znamená poušť a písek. I zde se však mohou milovníci zimních sportů vyřádit. V Maroku se dá kvalitně lyžovat ve středisku Oukameden nacházejícím se přibližně 60 kilometrů od Marrakeše. Mezi země spojované také spíše s pískem, než se sněhem, patří Írán. Většinu jeho rozlohy zabírá poušť, ovšem na severu země se nacházejí vysoké hory, kde lze najít zajímavá místa na lyžovačku. Střediska Shemshak nebo Dizin leží jen dvě hodiny cesty od Teheránu.

Zdroj informací: Invia – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay