Večerní atmosféra Matějské pouti stojí za návštěvu. Jediné, co překvapí, jsou tradičně ceny

Autor:

Matějská pouť v Praze skončí již za pár dní. Bez váhání jsme vyrazili prozkoumat, jak to tam vypadá večer.

Jako Pražané to máme jednodušší, a tak jsme prostě sedli na tramvaj. Kdo však pojede autem, může zaparkovat hned na několika místech kolem Výstaviště v Holešovicích. Nutno podotknout, že ve večerních hodinách je na pouti skoro prázdno. Spíše tu potkáte romantické páry nebo puberťáky ve skupinkách. Ti si užijí Prahu trochu jinak a zároveň neporuší večerku, protože pouť končí přes týden v 21 hodin. O to hezčí atmosféru zažijete. Noc totiž protínají barevná světla atrakcí, která nádherně vykreslují zdejší prostředí. Vnímání trochu narušuje hudba, která je opravdu nahlas.

A co si budeme povídat, ceny jsou každým rokem vyšší a vyšší. Pozitivní ale je, že se přes týden neplatí vstupné, takže alespoň na něčem ušetříte. Ačkoli tyto peníze následně dáte třeba za jízdu na horské dráze.

Kolik stojí strava a atrakce?

Za klobásu na grilu s chlebem a hořčicí zaplatíte 80 korun, langoš se sýrem, česnekem a kečupem přijde od 80 do 120 korunPivo do půl litru stojí 45 korun a za svařák nebo punč zaplatíte 50 korun. Nealkoholická limonáda vyjde na 50 korun do půl litru. Cukrová vata na špejli je za 50 korun a za obyčejný trdelník dáte 100 korun.

Co se týká atrakcí, tak to je různé. Například malý řetízkový kolotoč stojí 60 korun, zato trampolína na 5 minut už 80 korun. Za tři minuty na autodromu dáte 120 korun (dvě osoby v jednom autíčku). Horská dráha nebo větší adrenalinové atrakce stojí od 150 do 200 korun. Pokud chcete zkusit štěstí na střelnici, pak raději projděte celou pouť, protože často narazíte na nabídku pět ran za 100 korun, ale existuje jedna střelnice, kde za 150 korun můžete vystřelit hned desetkrát. Pozitivní také je, že si pohodlně můžete dojít i na čistou toaletu, musíte ale zaplatit dvacet korun.

Zdroj informací: Autorský text, zkušenost autorky textu
Foto: Michaela Rubešová