Větší bezpečí v ulicích i na stadionech, začíná platit přísnější postih diváckého násilí

Autor:

Pokuta 50 tisíc, při opakování přestupku až 100 tisíc korun nebo zákaz vstupu na stadion. Změna zákona o odpovědnosti za přestupky umožňuje důsledněji trestat používání pyrotechniky na sportovních akcích, divácké násilí na stadionech, ale i dealery drog v ulicích.

Pokud výtržník použije od 1. února 2022 pyrotechniku během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj, dopustí se nově přestupku používání pyrotechniky na sportovních akcích. Úpravu prosadilo Ministerstvo vnitra kvůli četným incidentům na fotbalových stadionech, které vážně ohrožují zdraví a majetek občanů. „Bezpečí lidí je pro nás zásadní. Chceme, aby rodiče mohli jít se svými dětmi bez obav jak na stadion, tak na procházkuve své čtvrti, když se tam hraje zápas. Věřím, že vyšší tresty a snadnější postih výtržností udělají sport bezpečnějším, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

V přestupkovém řízení půjde mimo pokuty od 10 do 50 tisíc korun (při opakovaném přestupku až 100 tisíc) uložit i zákaz navštěvovat sportovní akce. Opakované porušování zákazu se navíc nově může stát i trestným činem se sazbou až dva roky.

Zdroj informací: Ministerstvo vnitra
Zdroj foto: Pixabay