Vyrazte na kouzelné vánoční trhy do Budapešti

Autor:

Turisté si Budapešť oblíbili také v chladnějších zimních měsících. V období od prosince si mohou vybírat z pestré škály programů, pozoruhodností a zajímavostí.

Budapešť je podmanivá sama o sobě i bez Vánoc, avšak v čase adventu dostává zcela nový rozměr. Město na Dunaji si tak užijete ještě více díky velkolepým vánočním trhům. Celé město je zahaleno do slavnostního osvětlení a výzdoby. O adventních trzích v Budapešti se navíc traduje, že jsou to ty nejkrásnější a největší v celé Evropě.

Trhy jsou rozsety po celém centru města. Začínají na náměstí před bazilikou svatého Štěpána a pokračují jen o 250 metrů dále, kde jsou další stánky na náměstí Erzsébet tér. Zapomenout nesmíme ani na náměstí Vörösmarty tér. Trhy jsou sice vánoční, ale nejsou kýčovité. Dokonce i prodejci se vybírají pomocí komise. Je tak zajištěno, že se na stáncích budou prodávat především originální místní výrobky.

I co se týká gastronomie, jsou trhy v Budapešti, jednou velkou parádou. Jídlo se připravuje podle tradiční maďarské receptury, která je znamením skvělé chuti a vysoké kvality. Pochutnáte si langoši, paprikáši či na maďarské klobáse. Ze sladkých jídel rozhodně nevynechejte Kürtöskalács, což je prostě trdelník. Chybu neuděláte ani s velkou porcí horkých pečených kaštanů. A celé to můžete zapít svařeným vínem nebo místní specialitou krampampuli.

Nezapomeňte si jít zabruslit na největší kluziště v Evropě

Kluziště se nachází v Městském parku. Blízko něj je budova s recepcí, která připomíná menší palác. Na druhé straně kluziště je pak hrad Vajdahunyad, který dokonale vykresluje místo jako vystřižené z pohádkové knížky. Ti, kteří si nebudou chtít obouvat brusle, se mohou projít kolem a užít si prostě jen kouzelnou vánoční atmosféru. Snad brzy i se sněhem.

Zdroj informací: Visit Hungary
Foto: Pixabay