Za porušení turistických zákazů hrozí v Itálii vysoké pokuty

Autor:

Ať už jíte jídlo na ulici ve Florencii nebo jedete na kole v ulicích Benátek, porušením zákazů tak můžete dostat pokutu až 500 eur a nebo také doživotní zákaz vstupu do města. Cestování do Itálie se stává dramatičtější, neboť se musíte neustále mít na pozoru, jestli náhodou neporušujete nějaký zákaz v daném městě.

Italské úřady zavedly řadu nových pravidel, která jsou zaměřená především na neukázněné turisty spolu se zvyšujícím se problémem masového turismu. Například v červenci byl dvoum německým turistům udělen doživotní zákaz vstupu do Benátek, včetně pokuty ve výši 956 eur za to, že si připravovali na ulici pod mostem Rialto kávu na přenosném sporáku. Od loňského května bylo nařízení opustit neprodleně město, uděleno hned 40 turistům za porušení pravidel chování ve městě.

Nejsou to ale jen Benátky, které podnikají pevné kroky v boji proti neukázněným turistům. Například na Sardinii hrozilo dvěma Francouzům šesti leté vězení za to, že se snažili odnést písek z pláže. V Římě zas vyhání turisty ze Španělských schodů, na kterých se nově nesmí sedět, jinak hrozí pokuta až 400 eur.

Pokud tedy plánujete cestu do Itálie a nechcete být tou osobou, která se stane veřejným nepřítelem číslo jedna, pak byste měli zejména respektovat kulturu a zemi taková jaká je, abyste se vyhnuli problémům. S ohledem na to přinášíme krátký výčet toho, čemu byste se v Itálii měli vyhnout a vaše peníze zůstanou nadále v peněžence.

Dělat byste neměli: nákup zájezdů po okolí v neautorizovaných kancelářích v jakémkoli městě. Připojení se k organizovanému navštěvování hospod v Římě. Sezení na Španělských schodech a u toho jíst nebo pít. Sezení nebo dokonce ležení před historickými památkama a obchody. Jezení v historických uličkách Florencie. Skákání do fontány či jiné činnosti spojené s jejím poškozením.

Dlouhé stání na mostech v Benátkách či rozložení pikniku v historickém centru. Pít alkohol na ulici v Benátkách v čase od 20:00 do 08:00. Umisťovat zámečky lásky na mosty v Benátkách nebo Římě. Dotýkat se rty veřejných pítek – místo toho použijte raději dlaně. Pití alkoholu na ulicích v Římě po 22 hodině. Procházet se po metropolitních částech jen v plavkách. Plavání v jeskyni na ostrově Capri (Heidi Klum za to dostala letos pokutu 6000 eur) a také třeba krmení ptáků na náměstí San Marco v Benátkách.

Zdroj informací: Invia, The Local Italy
Zdroj foto: Pixabay