Změny na letišti v Praze. Cestující se budou odbavovat jinde

Autor:

Pražské letiště z důvodu modernizace prochází postupnými rekonstrukcemi. Nyní se od 1. března do zhruba konce srpna letošního roku uzavřou odbavovací přepážky na Terminálu 1 v důsledku rekonstrukce třídírny zavazadel. Cestující, kteří letí mimo schengenský prostor se budou muset odbavit na Terminálu 2, avšak pasovou a bezpečnostní kontrolu budou podstupovat standardně na Terminálu 1. Změny se týkají 22 leteckých společností. Seznam všech společností naleznete na stránkách letiště.

Aby nebyli cestující zmateni. Ti, kteří letí mimo schengen, se budou odbavovat u přepážek, které budou vyznačeny jako RED ZONE. Tyto změny se týkají pouze cestujících, kteří potřebují palubní vstupenku a nebo odbavit velké zavazadlo. Ti, kteří si udělali check-in online a mají jen příruční zavazadlo, těch se změny netýkají. Přechod z jednoho terminálu do druhého trvá zhruba 10 minut běžnou chůzí. Cestující se tak nemusí bát, že by kvůli přesunu zmeškali svůj let.
Během probíhající rekonstrukce se také navýší počet asistenčních ukazatelů a z jednoho do druhého terminálu povedou navigační ukazatele (zelené a červené), tak aby se nikdo nemohl ztratit.

Zdroj informací: Letiště Praha – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay