Vláda rozhodla o přerušení letů do rizikových oblastí Itálie

Autor:

Vláda České republiky v čele s Andrejem Babišem a zejména pak Bezpečnostní rada státu dnes rozhodla o zastavení letů do severní Itálie, zejména do oblastí postižených koronavirem (Milán, Benátky, Bergamo a Boloňa). Od kdy zákaz bude platit, se zatím neví. Ministerstvo dopravy aktuálně jedná s Evropskou unií. Lety budou moci být pozastaveny maximálně na 14 dní.

Zrušeny budou veškeré lety z Prahy do postižených oblastí a naopak. Pozastavují se tedy lety s leteckými společnostmi Ryanair, ČSA a easyJet. Cestující z těchto letů mají nárok na vrácení peněz. Úsměvné na tom ale zůstává, že například z Florencie se o zastavení letů neuvažuje, přitom se jedná o město, které je jen pár kilometrů vzdálené od Boloně. Tedy zasažené oblasti koronavirem.

Pozastavení letů bude jistě účinné, i když to neřeší problém například u letů s přestupem. Neměli bychom také zapomínat, že nedošlo k uzavření hranic, tudíž se lidé z postižených oblastí mohou snadno dostat do jiných zemí i ČR pomocí automobilu nebo využít vlakovou či autobusovou dopravu. Dle odborníků se během víkendu do ČR vrátilo ze zahraničí více jak 20 tisíc lidí. Řada z nich tráví zimní dovolené právě v zasažené Lombardii, která je pro lyžaře velmi oblíbená.

Zdroj informací: Ministerstvo dopravy – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay