Austrálie zůstává zavřená pro mezinárodní turisty do roku 2021

Autor:

Austrálie sice zvládla koronavirovou krizi dobře, ale nechce nic uspěchat a hlavně nic riskovat. Od března je na kontinentu zakázáno bezvýznamné a bezpředmětné cestování do zahraničí. Vypadá to tedy, že se hranice Austrálie letos neotevřou a nejistý je i rok 2021.

Výjimku by mohli tvořit jen zahraniční studenti a nebo dlouhodobí návštěvníci určitých australských měst – tzv. lidé, kteří v zemi dloudobě žijí, ale nyní se nachází někde jinde. Lidé by se tak mohli zpět do druhého domova vracet, ale museli by podstoupit povinnou karanténu.

Hlavní roli také hraje otázka cestovní bubliny, která by se měla týkat Austrálie a Nového Zélandu. Podobnou bublinu zavedly už Pobaltské země. Zatímco Zéland je pro a chtěl by zahájit mezinárodní cestování už v září, Austrálie se na to moc netváří.

Na druhou stranu Austrálie – tak jako každá jiná země – zahájila minulý měsíc projekt Love Australia Project, který obsahuje osvědčené tipy, kam se mohou lidé vydat na výlet a poznat svou zemi blíže, než jen z obrázků – řada lidí totiž krom svého města, kde žije, nenavštívila jiná zákoutí této pozoruhodné země, a tak mají nyní jedinečnou příležitost.

Zdroj informací: MZV
Zdroj foto: Pixabay