Bali se turistům otevře v říjnu

Autor:

Bali je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů jihovýchodní Asie. Indonéská vláda rozhodla konečně o termínu otevření Bali, a to tedy v říjnu letošního roku. Indonéský ostrov se uzavřel v březnu v důsledku koronavirové pandemie. Koronavirus se vyskytl u 342 nakažených a z toho zemřeli čtyři lidé. Říjen jako měsíc otevření hranic bude platit do té doby, dokud se podaří držet infekci v nízkých hodnotách. Počítá se samozřejmě i s přísnými hygienickými pravidly a zdravotními protokoly pro mezinárodní cestovatele.

Pro bezpečné otevření hotelů, restaurací a turistických atrakcí bude zaveden nový program CHS (čistota, zdraví a bezpečnost), který stanoví pokyny pro zvýšení zdravotních, hygienických a bezpečnostních standardů. Vláda doufá, že tento program obnoví důvěru návštěvníků se vrátít zpátky na Bali. Jako první by mělo otevřít luxusní středisko Nusa Dua, ve kterém se budou uplatňovat zásady programu CHS. Od června do října bude ministerstvo pracovat na dolaďování podrobností, aby bylo Bali připravené na podzim přivítat první návštěvníky.

V důsledku pandemie na Bali přišli o místo především pracovníci v cestovním ruchu. O místo přišlo zruba 80 % pracovníků. V březnu, kdy začal nouzový stav se téměř okamžitě uzavřely všechny turistické atrakce a destinace.

Zdroj informací: MZV, The Sunday Times
Zdroj foto: Pixabay