Letecké společnosti, které v létě obnoví mezinárodní lety

Autor:

Většina leteckých společností je od března uzemněna, protože nákaza koronaviru zrušila veškeré nepodstatné lety. Poslední dobou se ale začínají rušit některá omezení, a tak se připravují i letecké společnosti na obnovení provozu – v létě, a to i přes omezenou kapacitu naplnění letadel a nových hygienických pravidel na palubě letadla. Zde je seznam některých leteckých společností, které začnou zase na plno létat.

American Airlines
Společnost obnovuje transatlantické lety z Dallasu do Madridu, a to v květnu. Dále pak do Dublinu, Londýna a Athén z Chicaga v červnu. V průběhu června se také obnoví linky z Miami do Limy, Santiaga a Sao Paula.

Delta
Od června plánuje letecká společnost oživit řadu hlavní transatlantických a karibských tras, včetně denních letů do Amsterdamu a Cancúnu. Od 1.června se bude také létat do Šanghaje – a to ze Seattlu a Detroitu.

EasyJet
Společnost obnoví pouze malý počet leteckých tras od poloviny června, aby uspokojila poptávku zákazníků. Obsazeny tak budou převážně vnitrostátní lety na území Francie a ve Velké Británii. Stejně tak budou k dostání v malém množství i lety do Portugalska a Španělska.

Lufthansa
Německý dopravce zveřejnil plán, který započne v červnu. Rozšíří své lety do Los Angeles, Toronta, Hong Kongu, Tel Avivu a Dubai. Společnost by ráda odbavila 1800 zpátečných letů týdně do více jak 130 destinací. V Evropě budou letadla létat do klasických míst jako je Mallorca, Nice, Budapešť a Krakov.

Wizz Air
Nízkonákladová společnost oznámila pro rok 2020 pět nových tras. Od července budou létat z Londýna do Fara v Portugalsku. Dále pak na Korfu, Heraklion, Rhodos a Zakynthos. Wizz Air začnou také létat do Abu Dabí.

Zdroj informací: Letiště Praha
Zdroj foto: Pixabay