Bývalý nacistický bunkr předělali na hotel i noční klub

Autor:

V roce 2021 se veřejnost dočká nového netradičního hotelu. Otevře se v Hamburgu a vznikne z bývalého bunkru, ve kterém se kdysi ukrývali příslušníci Třetí říše. Hotel bude disponovat 120 pokoji v pěti patrech. Nebude v něm chybět restaurace ani kavárna se střešní zahradou.

Bunkr byl postaven v roce 1942 a stavělo ho na nucených pracích přes tisíc dělníků. Během náletů za druhé světové války se do bunkru mohlo skrýt do bezpečí až 25 tisíc lidí. Po válce se uvažovalo o tom, že se nechá bunkr zbourat, avšak jeho obvodové zdi byly tak silné, že by dynamitové nálože mohly poškodit i okolní domy, a tak se od demolice ustoupilo.

Ještě než tu vznikl hotel, často se v bunkru pořádaly veřejné výstavy a sloužil pro soukromé projekty. Ostatně útočiště by tu mohli najít lidé, kteří vyhledávají ticho. Díky silným zdím je bunkr ideálním místem od ruchu hlučných ulic. V nejvyšším patře je otevřený noční klub a dole pak obchod s hudebninami. Místní poté přišli s tím, že by se na vrcholu mohla vysadit zeleň a nyní bude i pět pater zaujímat hotel.

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay