Ubytujte se jen kousek od kolonády v Karlových Varech

Autor:

Je konec září a já balím kufr. Venku svítí sluníčko a je teplo. Je to příjemná změna oproti předchozím chladným dnům. Z Prahy mě čeká dlouhá cesta, naštěstí po dálnici do dalekých Karlových Varů. Z Prahy se sem dostanete přibližně za hodinu a půl. Když máte štěstí, tak vám u letiště prolétne i letadlo nad hlavou.

B&B Parkhotel Carlsbad Inn, do kterého mířím, se nachází na předměstí Karlových Varů, tedy do své navigace zadejte obec Dalovice. Pokud si myslíte, že bydlet na okraji města je špatné, věřte, že je tomu právě naopak. Hotel má skvělou polohu a hlavně se u něj nachází i zastávka MHD. Autobus jezdí v pravidelných intervalech. Do centra města na kolonády je to pak asi 3 kilometry.

Přijíždím na parkoviště, které je velké a hlavně neplacené. Zamknu auto a jdu. Jako první mě zaujme hezky upravené okolí hotelu. Je vidět, že na první dojem si opravdu zakládají. Co dalšího mě zaujme je vnitřní prostor recepce a lobby. Ze všech koutů na vás dýchá moderní prostředí a vytříbený výběr barev. Koberec ve stylu „zebry“ se nachází téměř ve všech prostorách hotelu.

Od vchodu po pravé straně se nachází moderní jídelna s velmi pěkným zázemím. Když se vydáte na levou stranu dojdete až k recepci. Tam na mě už čeká mladá slečna recepční. Celému prostoru vévodí bar s bohatým výběrem alkoholu a také pár křesel, kde můžete v klidu posedět, když si budete chtít odpočinout od své drahé polovičky na pokoji.

Do svého pokoje se můžete dostat, buď po schodech a nebo pohodlněji výtahem. Ač jsem si na první pohled myslela, že v hotelu je málo hostů, tento fakt mi byl vyvrácen hned při snídani. Nechápu, kde všichni byli a hlavně je nebylo vůbec slyšet. Konečně dorazím do svého pokoje.

Pokoj je celkem skromně zařízený. Vše je laděno do zemitých tónů, které krásně prolamuje žluté křeslo u stolu. Nad stolem má každý pokoj televizi. Dále se tu nachází klasické dvoulůžko a skříně. Při mé schůzce s panem provozním jsem se zmínila o svém pocitu, že mi v pokoji něco chybí. Byla jsem ale ujištěna, že prázdný prostor v pokoji bude brzy zaplněn. Bohužel jako hotel jsou otevřeni pouze tři roky, a tak některé detaily ještě dolaďují.

Co vás na pokoji zaujme zcela určitě je koupelna. Můžete si buď svítit klasicky a nebo použít barevnou škálu ve sprchovém koutě, která vám tak v koupelně vytvoří téměř až diskotéku, ještě nějakou hudbu a bylo by to dokonalé.

Co se týká čistoty pokoje, vše bylo v pořádku a není na co si stěžovat, přestože některé kousky nábytku nesou jisté opotřebení, není to nic, čeho by si průměrný člověk všiml. Dost se mi na pokoji také líbily francouzská okna, které tak vévodily celému pokoji. Samozřejmostí je klimatizace, pomocí které si můžete pokoj i vytápět.

Při svých toulkách hotelem mi neunikly ani prostory vyhrazené pro thajské masáže a také wellness zázemí, které můžete za příplatek v soukromí využít. Nachází se zde prostorná vířivka a sauna. Hotel je také vhodný pro pořádání různých pracovních setkání, neboť tu mají prostory pro konání různých školení. Konferenční místnost nabízí až 40 míst.

Je na čase vyrazit mimo hotel a podívat se po okolí. Karlovy Vary znám celkem dobře, často sem jezdíme, avšak nikdy si neodpustím procházku po kolonádě. Díky tomu, že skončila sezóna můžete snadno zaparkovat poblíž a nemusíte nesmyslně bloudit několik minut, než najdete volné místo na zaparkování. Další velký benefit konce sezóny je ten, že se tu nenachází moc turistů. Skoro jakoby místo bylo městem duchů. Vzpomínám si, že ještě loni v tuto dobu, tu byla hromada lidí a abyste měli hezkou fotku z kolonády, museli jste chvíli čekat. Tentokrát takový problém nebyl.

Při své procházce lázeňským městem jsem si nezapomněla koupit ani teplé oplatky, které neodmyslitelně patří k lázním. Ostatně nepřijdou vás ani draho, jedna stojí pět korun. Od hotelu Thermal jsem kolonádu prošla až téměř nakonec. Začal se hlásit o své slovo hlad, a tak na doporučení slečny na recepci jsem vyrazila do místní italské restaurace. A protože venku bylo stále hezky, mohla jsem posedět i na zahrádce. Ceny v restauracích jsou tu poměrně vyšší, ale s tímto faktem musíte holt počítat.

Po večeři jsem se vydala zpět na hotel. Už z dálky, když jsem přijížděla na mě vykukovali barevné koule, které příjemně naruší jinak nudný prostor chodníku u hotelu. V hotelu to začíná pomalu žít. Vyskytuje se tu mnohem více hostů, než když jsem přijela. Mé další kroky vedou do pokoje, protože později mám schůzku s panem provozním. Majitel hotelu budovu koupil v ne zrovna líbivém stavu, uprostřed už rostl velký strom a budova si tak žádala nákladnou rekonstrukci. Z původní budovy zbyly jen obvodové zdi, jinak je vše nové.

Později se konečně dostávám do postele. Matrace jsou pohodlné a měkké. Komu by sházel tvrdší polštář nalezne jej ve skříni, ve které se také nalézá sejf a další přikrývky. Den pomalu končí a já jdu spát.

Ráno se probudím celkem brzy, a tak z okna mohu pozorovat pomalu vycházející slunce, jak ozařuje špičky stromů. Po obvyklé ranní rutině vyrážím na snídani, neboť už mám velký hlad. K mému překvapení se tu nachází několik skupin japonských turistů, avšak i tak je, kam sednou. Vybírám si místo u velkého okna. Výběr k snídani je adekvátní. Naleznete tu zeleninu, ovoce, různé druhy salámu, párečků i míchané vajíčka. Zakousnout můžete také třeba vánočku nebo bábovku. Pokud jste milovníci cereálií, tak i z nich si vyberete. K pití se tu nachází klasický automat na kávu nebo čaj. K dispozici jsou také čerstvé ovocné šťávy.

Jediné, co mi trochu vadilo, byl nedostatečný počet personálu na place, který nestíhal sklízet talíře ze stolu. Věřím, že to byla jen výjimka a jindy se tento prohřešek v restauraci nekoná, avšak kazilo to celý dojem. Po snídani se vracím zpátky do pokoje a začínám balit. Kdo by to jen řekl, že když člověk cestuje na jednu noc, potřebuje s sebou tolik věcí.

Ještě jedno malé ohlédnutí do pokoje a zavírám dveře. Na recepci odevzdávám klíč a vracím se zase zpátky do Prahy. A jaký je můj dojem z hotelu? Řekla bych, že dobrý. Určitě bych se nebála, se tady ubytovat. Jak již bylo řečeno, hotel se nachází ve skvělé lokaci. V zimě to máte prakticky přes kopec na svah. V létě si naopak užijete letní kolonádu a procházky po okolí. Personál je milý a nápomocný. Hotel také skvěle vypadá a budete se v něm cítit dobře. Objednat si můžete různé pobytové balíčky za velmí příznivé ceny. Sečteno a podtrženo, hotel má mé doporučení.

Zdroj informací: zkušenost autorky textu, B&B Parkhotel Carlsbad Inn
Zdroj foto: Michaela Rubešová