Češi si před zpřísněním opatření ještě stihli vyhodit z kopýtka

Autor:

Tržby gastro podniků padají. Jestliže druhý listopadový týden po prudkém propadu na začátku měsíce přinesl aspoň malou naději v podobě lehkého nárůstu tržeb, třetí týden znamenal pro většinu podniků opětovný pokles.

Podle údajů společnosti Dotykačka, jejíž pokladní systém využívá víc než čtvrtina tuzemských gastro podniků, spadly souhrnné tržby ještě níž než na začátku měsíce. Výjimku ovšem představovaly noční kluby a bary, kde tržby překvapivě vyskočily až k říjnové úrovni. „Ve středu 17. listopadu byl svátek, takže v úterý večer se lidé podle dostupných dat chovali podobně jako v pátek, kdy bývají v nočních podnicích nejvyšší tržby. Klubům a barům tak volno uprostřed týdne přineslo jeden ‚víkendový‘ den navíc. To se v tržbách projevilo. Informace o plánovaných zpřísněních navíc řadu lidí mohla motivovat, aby ještě rychle vyrazili na drink,“ komentuje ředitel Dotykačky Petr Menclík. Uvedený nárůst byl podle něj ale jen nárazový a o to větší bude nyní následovat propad.

Zdroj dat a grafu: Dotykačka

V restauracích o čtvrtinu míň hostů

S výjimkou zmíněných nočních klubů a barů byl mezitýdenní pokles tržeb vidět napříč všemi ostatními gastro formáty. „Například do restaurací v třetím listopadovém týdnu chodilo bezmála o čtvrtinu míň lidí než v polovině října. Jejich tržby se propadly o pětinu,“ komentuje ředitel společnosti Dotykačka Petr Menclík.

Zdroj dat a grafu: Dotykačka

Zdroj info: Dotykačka
Zdroj foto: Pixabay