Do Jihoafrické republiky přichází elektronická víza

Autor:

Pro některé lidi cestující na jih Afriky přichází tížená úleva. Doteď vedl k dosažení víz složitý proces, který tak mohl nejednoho cestovatele odradit. Nyní se alespoň některým státům získání víza usnadní. Začalo testování nových elektronických víz, která by se na ostro měla spustit v průběhu března nového roku.

Podle vládního nařízení bylo 75 zemím afrického kontinentu a zahraničí uděleno bezvízové postavení. Mezi takové země patří například USA, Kanada, Kuba i Česká republika. Pro vstup do země vám tak postačí pouze pas platný ještě alespoň 6 měsíců po návratu domů. Naopak ty země jako Čína a Indie, musí stále vyřizovat tištěné formuláře a vízové nálepky, proces je tak velmi komplikovaný a zdlouhavý. Víza se také nemohou vyřídit na místě, ale s dostatečnou dobou dopředu.

Pokud do země přijede cestovatel, který nepochází z osvbozené země, a to ještě bez víza, jsou imigrační pracovníci nuceni ho poslat nejbližším letem zpět do jeho země. Mezi další formuláře, aby takový člověk vízum vůbec dostal, patří například doklad o jeho finančním zajištění, tedy aby byl schopný si zaplatit bez problému své denní výdaje v zemi, a také musí mít platný průkaz o očkování proti žluté zimnici.

Na jaře letošního roku se nechal prezident Cyril Ramaphosa slyšet, že je třeba zjednodušit přístup do země i ostatním státům a spolu s tím spojenou činnost byrokracie. Počítá se tak s přepracováním vydávání víz pro zbytek světa a tím nalákaní turistů do země. O to se mají postarat právě elektronická víza.

Zdroj informací: MZV, TTG
Zdroj foto: Pixabay