Do národního parku Gonarezhouse se vrátí černí nosorožci

Autor:

Už na konci příštího roku se do provincie Masvingo vrátí 30 černých nosorožců, kteří budou pocházet z jiných národních parků v Zimbabwe. Jedná se o parky Malilangwe Trust, Bubye Valley Conservancy a Save Conservancy. Vedení parku by rádo zachovalo dřívější chov nosorožců, avšak proto je důležité, aby návštěvníci parku striktně dodržovali pravidla. Stejně tak je třeba vymýtit činnost pytláků.

Správa parku Gonarezhou uvádí, že bezpečnost parku letos dosáhla takové úrovně, že se do něj mohou nosorožci přemístit. Po parku se pohybuje více jak 90 mobilních hlídek strážců, a tak je vysoká pravděpodobnost, že případní pytláci budou včas odhaleni a potrestáni. Žádnému zvířeti tak nebude ublíženo. „Přestože je to práce náročná, stojí za to. Prakticky tady zachraňujeme svět,“ dodává vedení parku.

Aby se nestalo, že se nosorožci zatoulají do sousedního Mosambiku, bude kolem místa jejich výskytu zaveden nízký elektrický plot, který ale nebude omezovat většinu jiných zvířat, která jej mohou snadno podlézt nebo překročit.

Zdroj foto: Pixabay
Zdroj info: Safari Dvůr Králové – tisková zpráva