Glamping. Luxusní kempování pro každého, kdo nechce strávit dovolenou pod stanem

Autor:

Rádi byste často kempovali v divoké přírodě, ale vaše polovička na to zrovna moc není? Máme pro vás ideální řešení, které se bude líbit vám i vaší spřízněné duši. Jedinečný kontakt s přírodou avšak v pohodlí a v luxusu. Jedinečný zážitek, který si velmi rychle oblíbíte.

Glamping spojuje vaši oblíbenou aktivitu s moderním pojetím ubytování, které nabízí samozřejmě pohodlnou postel, kuchyň ale i sociální zařízení. Nechybí ani malá terasa, na které si můžete vypít lahodnou kávu a poslouchat přitom zpěv ptáků a šumící vodu. Zajímá vás, kam můžete za nevšedním zážitkem vyrazit? Pojďte se s námi na to podívat.

Omán

Vezmeme to od největšího luxusu, který si jen můžete představit. Místo je ideální pro každého, kdo hledá soukromí, neboť stavby jsou umístěny uprostřed pouště asi dvě hodiny od hlavního města. Kolem dokola vás budou obklopovat písečné duny Wahibské pouště. Vybrat si můžete ze 33 dvojlůžkových apartmánů, šest rodinných apartmánů a také z pár standardních pokojů. Všechny pokoje jsou plně klimatizované a v duchu beduínských stanů. Vůně myrhy vás vtáhne do orientálního arabského světa. Tento luxus si můžete dopřát v Desert Nights Camp. Tady se rozhodně budete cítit jako velký Sultán.

Chorvatsko

Glamping můžete provozovat mnohem blíž k našim hranicím a také levněji. Zaton je oblíbené letní středisko, které naleznete pouhých 15 kilometrů od města Zadar. A právě v tomto letovisku naleznete jedno kouzelné místo. Ubytovací komplex Zaton Holiday Resort je opravdu rozrostlý, zahrnuje totiž více jak 2000 lůžek. Stany nevypadají tak luxusně jako ty v Ománu, za to jsou tu ceny mnohem příznivější, tak že zde strávit pár dní může opravdu každý. Ve vybavení stanů je samozřejmě malá kuchyňka, sociální zařízení nebo i televize. Kempování tak dostává nový rozměr, už žádný strach z toho, že vám do stanu naprší nebo vás ráno probudí nepříjemný společník v podobě brouka.

Slovinsko

Nedaleko magického jezera Bled se nachází malý resort ze dřevěných chatek. Kladen je tu důraz zejména na blízkost k přírodě. Domečky jsou umístěny v lese, tak že každý kdo do nich přijede, má zaručené své soukromí. Oproti ostatním ubytování není součástí chatky i sociální zařízení, avšak nachází se v blízkosti domečku a je uzamykatelné. Za to každý domeček má k dispozici terasu, satelitní televizi a pokuď si chcete dopřát romantiku se svou drahou polovičkou, můžete využít i vanu a rochnit se v ní dle své libosti. A kde že se tato kouzelná osada jmenuje? Naleznete ji pod názvem Glambing Ribno Bled. Tak si zabalte kufry a vyražte za dobrodružstvím!

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: Invia – tisková zpráva