Jaro je tady. Alergie se pomalu hlásí o své slovo. Kam do zahraničí před ní utéct?

Autor:

Přestože astrologicky i kalendářně jaro už začalo, venku to tak moc nevypadá. Avšak to neznamená, že se brzy nezačne probouzet i příroda. S tímto jevem se probudí i vaše alergie. Kapesníček náhle bude váš nejlepší kamarád. Bohužel pyly stromů a květin bývají čím dál více agresivnější a málokdy na ně zabere prášek. Jde se tomu i vyhnout, možná i zlepšit prognózu vaší alergie. Jak? Vyrazte do zahraničí nadýchat se čerstvého vzduchu!

Mořský vzduch

Nemůžete být dál pylu než právě tady. Každý ostřílený cestovatel s alergií ví, že moře je to nejvíc blahodárné na jeho dýchací cesty. Mísí se zde mořská sůl s vlhkostí a čerstvým vzduchem. Magický elixír, který vám zregeneruje nosní sliznici. Až pak přijedete domů, poznáte ten výrazný rozdíl mezi oběmi místy. Navíc v okolí pláže a přilehlých městech bývá květoucích stromů málo, obzvlášť vydáte-li se například do suchých oblastí nebo pouště. A i kdyby zde nějaký rostl, stále je na vaší straně převaha moře. Navíc, když poletíte za mořem na jaře, má to i další velkou výhodu. Vyhnete se davu sezónních turistů. Už žádné dlouhé fronty ani dvouhodinové hledání místa na pláži. To se vyplatí!

Plavba lodí

Jestli bylo moře místem, kde potkáte jarní květ jen zřídka kdy, tak na palubě lodi je pravděpodobnost nulová. Jestli vám nedělá problém strávit delší dobu na lodi, tak proč ne. Mnoho lidí se obává mořské nemoci, ale loď je tak klidná a nekymácí se, že ani nepoznáte, že na lodi jste. Tedy dokud nevyhlédnete ven, kde je širý oceán. Někomu to může způsobovat úzkost. Nikdy se zde nebudete nudit. Můžete vylehávat na lehátku a opalovat se, nebo si jít zahrát ruletu. Samozřejmě si nemyslete, že budete týden uvězněni na lodi, kdepak. Loď většinou každý den nebo dva kotví v jiném přístavu. Dostanete se na pevninu, ale nemusíte se bát, při pobřeží stejně nepotkáte moc agresivního pylu.

Hory

Nebudete muset za nimi ani daleko. Stačí se podívat na hory, které nabízí například Rakousko nebo Itálie. Potěší vás i horská jezera, která jsou vyhlášená široko daleko. Rakouské hory jsou na to ideální. Ve vyšší nadmořské výšce se vám bude mnohem lépe dýchat, nejen pro to, že vzduch je zde rozhodně čistější než ten smogový, který znáte z města. Jako bonus uděláte něco pro své tělo, když se budete hýbat. Jediné na co si dávejte pozor je, abyste při svých túrách nepřekročili hranici 2500 metrů nad moře, to už je vzduch řidší a snadno byste mohli dostat závrať a nebylo by vám moc dobře. Pokud nejste zkušení horolezci, určitě to neriskujte a raději si naplánujte cestu v níže položených oblastech. Například ve slovenských Tatrách si také užije spoustu čerstvého vzduchu a trasy zvládne i dítě.

Přístavní město

Je rozdíl, jestli se vydáte do vnitrozemí nebo ne. Přístavní města většinou už dávno v historii sloužila primárně k jiným účelům, než k těm aby byla krásná na pohled. Je zde velká pravděpodobnost, že tu nepotkáte žádné kvetoucí stromy a nebo je to jen minimálně pravděpodobné. Zvláště v té části blíž k pobřeží. Vyrazit můžete například do řecké Soluň. Nudit se zde nebudete, neboť můžete obdivovat řeckou architekturu a památky. Marocký Agadír, který leží jen 500 kilometrů od Casablanky. Ani zde nepotkáte moc květů. A co krásný italský Neapol? Široko daleko moře a hory. Navíc Neapol je lidmi považován za jedno z nejkrásnějších měst Itálie.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: GHC Praha, Národní zdravotnický informační portál