Tradiční i nové zahraniční atrakce. Taková je Matějská pouť v Praze

Autor:

Pouť se každoročně koná na Výstavišti Holešovice. Na horské dráze se už sice neprojedete, neboť ji čeká oprava, ale za to vás čeká spousta jiných a zejména zahraničních atrakcí. Nově si můžete zakoupit vstupné i přes internet a nemusíte tak o víkendu čekat dlouhé fronty na vstup.

Historie pouti sahá několik staletí daleko. V Národní knihovně naleznete záznam o Matějské pouti již z roku 1595. Nejdříve se konala různě po Praze a vždy ustupovala místům, kde započala výstavba. Například z „Kulaťáku“ neboli Vítězného náměstí se pouť vytratila z důvodu výstavby Vysokých škol. V areálu Výstaviště se koná pouť od roku 1963.

Kolotoče, střelnice, dům smíchu a nebo strašidelný zámek. Vše na co si vzpomenete, naleznete právě tady. Jak již bylo zmíněno, stará horská dráha v dolní části výstaviště už není. Její stav neodpovídá standardům bezpečnosti a musí se opravit, abyste ale nesmutnili, tak pořadatelé přivezli do Prahy italskou verzi horské dráhy Mouse a čtyři další menší horské dráhy zejména pro děti. Pro děti bude k dispozici celkem 30 atrakcí, jedná se například o klasická autíčka, nafukovací skákadla nebo hydraulické kolotoče. Dospělí se nudit taky nebudou. Můžou vyzkoušet moderní technická zařízení, která budou instalovaná v holandském lunaparku nebo na atrakci Katapult, dále je čeká atrakce zvaná Extreem. Houpačka o výšce 70 metrů. Hydraulika Jumbo, strašidelný zámek Triller a desítky dalších zajímavých i adrenalinových atrakcí.

Pozorně si do svých kalendářů zapište termín 1.dubna. Tento den je vyhrazen pro všechny děti z dětských či azylových domovů a také pro handicapované. Čeká je volný vstup na atrakce a to od 11 do 15 hodin a také doprovodný zábavný program včetně hudebního vystoupení, které proběhne od 15 hodin na Křižíkově fontáně.

Pouť bude otevřená až do 22. dubna, takže máte spoustu času na to, abyste vzali přítelkyně nebo manželky s dětmi a vystřelili jim růže nebo plyšáky na střelnici. V areálu samozřejmě nechybí občerstvení, takže si jako odměnu můžete koupit pivo. K dispozici jsou také stánky s různými sladkostmi, zejména s perníkovými srdci. Otevřeno je každé úterý až pátek od 13 do 21 hodin. O víkendu pak od 10 do 22 hodin a platí se vstup 30 korun.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: City bee, Výstaviště Praha