Halloweenské oslavy se blíží. Přinášíme několik tipů, kam vyrazit s dětmi

Autor:

Dýně, strašidla, lampionové průvody i různé workshopy a tvořivé dílny na vás čekají v rámci oslav svátku Halloween.

Ten připadá na poslední říjnový den. Jeho popularita u nás stále roste. Pokud máte vy i vaše děti pro strach uděláno, přinášíme vám několik tipů, kde na vás letos čekají strašidelné i zábavné zážitky, vhodné pro celou rodinu.

Nižbor: Keltský Samhain a Halloween ve sklárně Rückl

21. října 9:00 – 15:00

Oslavit Halloween můžete letos stylově v nižborské sklárně Rückl. Připraven je bohatý program, malování na obličej, tematické komentované prohlídky a také občerstvení. Každé dítě, které dorazí v kostýmu bude mít vstup na prohlídku zdarma, a navíc dostane malý dárek! Oslavy v Nižboru odkazují i k původnímu keltskému svátku Samhain, ten se kromě sklárny bude slavit i na zámku Nižbor. K tomu, stejně jako ke sklárně, patří hlavně velký oheň. Za poplatek si můžete vyzkoušet práci se sklářskou píšťalou nebo si něco vybrousit na sklenici. Komentované prohlídky i zážitky si nezapomeňte dopředu rezervovat.

Praha: Kreativní Halloween v botanické zahradě v Troji

13. říjen 2023 9:00 – 31. říjen 2023 19:00

Barevný podzim plný zábavy, akcí a kreativního tvoření na vás čeká celý říjen v botanické zahradě v pražské Troji. Již 13. října startuje tradiční výstava dýní, která je letos inspirována asijskou kulturou. Na návštěvníky čekají dýně různých tvarů, barev i velikostí, uspořádané do aranžmá s motivy draků, Himalájí nebo gejš. Pro rodiny s dětmi je na každý říjnový víkend připraven zábavný doprovodný program.

První víkend 14. a 15. října budou otevřené podzimní dílny, kde si zájemci mohou vyrobit dekorace z přírodních materiálů. Další víkend 21. a 22. října bude věnován vyrábění dýňových postaviček a během posledního víkendu 28. a 29. října se budou dlabat dýně a vyrábět dýňové lucerny.

Celou akci završí v úterý 31. října lampionový průvod zahradou. Lampiony si budete moct vyrobit během workshopů přímo na místě. Kromě toho na vás čeká i malování perníčků, řezbářská dílna, ale i posezení u ohně a opékání špekáčků. Během všech akcí nebudou chybět ani stánky s občerstvením, pro děti budou připravené palačinky, vafle, langoše nebo vařená kukuřice. K pití pak limonády a pro dospělé také svařák.

Úsov: Zámek plný strašidel

28. říjen 2023 17:00 – 21:00

Poslední říjnovou sobotu obsadí areál zámku Úsov strašidla, aby spolu s návštěvníky oslavila Halloween. Stejně jako předešlé roky se i letos mohou návštěvníci těšit na prohlídky podzemních prostor. Pro děti bude připravena také strašidelná dílna a různé atrakce umístěné na nádvoří. O občerstvení se postará zámecký bufet, ten kromě jídla a pití nabídne také posezení u kamen. S koncem října se hrady a zámky zavírají, jedná se tedy o jednu z posledních možností, kdy letos Úsov navštívit.

Hlinsko: Halloween v Pekle Čertovina

27. říjen 2023 9:00 – 28. říjen 2023 20:00

Není lepší místo, kde oslavit tento strašidelný svátek, než v pekle. Akce začíná již na prázdninový pátek 27. října a pro děti bude připraven bohatý program až do pozdního odpoledne. Kromě prohlídek Pekla, které se konají každou celou hodinu, se můžete těšit i na promítání pohádky Čertoviny, malování na obličej a dětskou hernu. V rámci tvořivých dílniček si děti mohou ozdobit perníčky, vydlabat dýni nebo vyrobit podzimní dekorace. V sobotu se můžete zúčastnit také večerního lampionového průvodu a celý program zakončí ohnivá show u chaloupky čarodějnice Bromildy.

Valtice: Halloween ve Valtickém Podzemí

27. říjen 2023 18:00 – 28. říjen 2023 22:00

Večer plný dobrého jídla a tajuplných zážitků na vás čeká v labyrintu historických vinných sklepů ve městě Valtice. Těšit se můžete na skoro kilometr strašidelných chodeb. Pro děti jsou na oba dny připravené speciální komentované prohlídky, dospělí zas ocení hlavně ochutnávky vína a gurmánských specialit. K tanci a poslechu samozřejmě nesmí chybět hudební doprovod v podobě tradiční cimbálové muziky.

Zdroj info: autorský text, Kudy z nudy
Zdroj foto: Pixabay