Japonsko chce zavést turistickou daň

Autor:

Země vycházejícího slunce a pověstí o odvážných samurajích bude v budoucnu některé turisty, kteří se vydají na ostrov Miyajima, stát o něco více peněz. Tamní úředníci se rozhodli a odhlasovali si, že se vstup na ostrov zpoplatní a zavede se tzv. turistická daň. Ostrov je oblíbeným výletním místem pro turisty, neboť se nachází jen kousek od Hirošimi. Na jeho břeh se dá dostat pomocí trajektu.

Ostrov je navštěvovaný pro svou ikonickou oranžovou bránu torii a také je oblíbenou fotografickou zastávkou. Na ostrově se také nachází šintoistická svatyně Itsukushima z 12. století. Nově zvolený starosta ostrova Taro Matsumoto médiím uvedl, že je třeba zajistit nové finanční prostředky, aby bylo možné trvale udržovat kvalitu ostrova jako turistického místa. Turistická daň by mohla být zavedena už na jaře 2021.

Je to neuvěřitelné, ale v loňském roce ostrov navštívilo 4 a půl milionu lidí. Jen tak pro zajímavost, trvale na ostrově žije pouze 1650 obyvatel. Současný návrh na turistickou daň se pohybuje okolo 100 jenů, což je v přepočtu asi jeden dolar, avšak při množství turistů, které místo navštíví, už se jedná o velký balík peněz.

Zdroj informací: Lonely Planet, Reuters
Zdroj foto: Pixabay