Jedinečné hotely, ve kterých jedna noc stojí jmění

Autor:

Při cestování je samozřejmostí, že je třeba někam složit pohodlně hlavu. Ať už do hotelu, penzionu a nebo ven pod stan. Každý člověk má rád něco jiného, někdo je více na luxus, jiný zase ne. Na jednom se ale určitě všichni shodneme. Jakmile jde o místo, které je něčím originální a jedinečné, určitě byste se tam vydali. Avšak v vpřípadě dnešního článku se nebude jednat o žádnou levnou záležitost.

Nay Palad Hideaway

Resort byl znám pod názvem Dedon Island Resort. Dnes už se na uvítacím štítku pyšní jiné jméno. Resort se nachází na Filipínách. Hostům jsou nabízeny luxusní apartmány, včetně vlastního bazénu, který stojí buď kousek od moře a nebo ve vnitřní části zahrady. Pro hosty je připraveno mnoho venkovního vyžití, takže o zábavu je postaráno a nuda je zde zakázané slovo. Můžete si tak zkusit jízdu na kajaku, surfování, potápění za barevnými rybkami nebo jízdu na koleji. Věnovat se můžete také sofistikovanějším věcem jako je čtení knih v rozlehlé knihovně. Relaxu v ráji si zde užijete dosyta. Noc v Deluxe vile s výhledem na oceán vás vyjde na jednu noc necelých 60 tisíc včetně poplatků.

 Astarte Suites

Pětihvězdičkový hotel na ostrově Santorini. Apartmány nabízí jedineční výhled na azurovou hladinu Egejského moře. Každý apartmán má přístup ke svému obrovskému bazénu. Můžete si tak dopřát dobrý drink a zároveň si užívat relax v bazénu s okouzlujícími panoramaty okolo vás. Posnídat nebo povečeřet můžete v klidu a pohodlí svého apartmánu, takže za dobu pobytu nemusíte ani vytáhnou paty ze svého brlohu. Hotel se nachází pouhých 20 minut jízdy od letiště Santorini. Lákavé archeologické naleziště se nachází necelé dva kilometry od hotelu. Tentokrát si moc hluboko do kapsy nesáhnete, za tři noci v hotelu zaplatíte průměrně 25 tisíc korun.

Shangri La Paris

Přesuneme se vzdušnou čarou do jednoho z nejromantičtějších měst Evropy, přesněji do srdce Francie. Budova je bývalou rezidenci prince Ronalda Bonaparte. Hotel je situován do velmi blízké vzdálenosti od Eiffelovy věže. Svým hostům nabízí 3 restaurace, z nichž 2 mají Michelinskou hvězdu a jeden lobby bar. Pokoje jsou velice luxusně zařízeny, jsou laděny do odstínů modré a kovové, jakožto odkaz na dávné evropské a asijské impéria. Hotel vás poctí svými lázeňskými procedurami a wellness včetně fitness zóny. Dvoupodlažní apartmá s výhledem na Eiffelovu věž vyjde na 60 tisíc za noc, pokud byste rádi ušetřili pak volte pokoj Deluxe, ve kterém vás jedna noc vyjde na 25 tisíc, avšak musíte oželit výhled na Paříž.

The Manta Resort

Tohle je to pravé místo pro ty, kteří hledají absolutní luxus v podobě soukromí. Ubytováni můžete být buď klasicky na pobřeží ostrova v dřevěných luxusních chatách, a nebo si zvolit něco poněkud jedinečnějšího v samotném moři. Nemusíte se bát, že by vás bouře odnesla daleko do nitra oceánu. Houseboat je pevně ukotven. Plovoucí konstrukce disponuje třemi patry. To nejspodnější je pod hladinou a můžete v něm pozorovat krásy podmořského světa. Od malých barevných rybiček po bezpečné malé žraloky a rejnoky – zde strávíte určitě nejvíce času. Kdežto v nejvrchnější části si můžete naplno užívat sluneční paprsky. Ubytování je zde možné pouze na tři a více dní. Cena za tři dny je 115 tisíc korun.

Hotel Kakslauttanen

Jak se říká, to nejlepší na konec! Uznejte, nechtěli byste usínat pod polární záři v panenské přírodě uprostřed ničeho, kde lišky chodí dávat dobrou noc? Bohémský sen, který si snadno můžete splnit ve Finsku. O to jedinečnější zážitek vás čeká, neboť nejste ubytováni v klasickém hotelovém komplexu, nýbrž v proskleném iglú. Pokud byste se báli, je samozřejmostí, že se můžete ubytovat i v dřevěných chatách. Hotel se pyšní největší kouřovou saunou na světě. A co naleznete v těchto iglú? Sklo je termoregulační, takže se nemusíte bát, že umrznete. Každá buňka má svou koupelnu a také vlastní saunu. Lenošit můžete v prostorné posteli. V resortu jsou k dispozici také dvě restaurace, ve kterých si můžete pochutnat na místních specialitách. Skleněné iglú vyjde na 20 tisíc za noc.

Zdroj informací: Invia – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay